افزایش خودکفایی و داخلی سازی جعبه های هیدرولیک فرمان خودرو در کشور

افزایش خودکفایی و داخلی سازی جعبه های هیدرولیک فرمان خودرو در کشور

یک شرکت دانش بنیان داخلی با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی با افزایش تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان، باعث بالا رفتن تیراژ تولید جعبه فرمان هیدرولیک در کشور شده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، یکی از شرکتهای دانش بنیان در سال ۱۳۷۹ مبادرت به تولید پمپ و ادوات هیدرولیکی در صنایع خودروسازی و صنعت کرده است و در کنار آن تولید و عرضه "کنیستر" یا "بخارگیر بنزین" همراه با فرهنگ سازی جهت تعویض و جایگزینی آن در خودرو را هم در دستور کار خود قرار داد.
این شرکت در سال ۱۳۸۲ با بهره مندی از خط تولید خریداری شده از شرکت انتگرال هیدرولیک آلمان موفق به خودکفایی در تولید پمپ هیدرولیک پره ای طرح ویکرز در ایران هم شده است.
مهندس نظامعلی علی نژاد، قائم مقام و عضو هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد کارکرد و خصوصیت های سیستم هیدرولیک فرمان خودرو اعلام نمود: با وجود فعالیت ۲۵ ساله صنایع خودروسازی برای هیدرولیک کردن فرمان خودرو های تولیدی، ۸۰ تا ۸۵ درصد وزنی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو شامل شیر مقسم فرمان، جک هیدرولیک و پمپ وارداتی بوده و باقی قطعات هم توسط شرکتهای داخلی تولید و تأمین شده است.
وی ادامه داد: ما موفق به راه اندازی خط تولید با خودکفایی بالای ۹۵ درصد جک هیدرولیک فرمان و راه اندازی خط تولید آزمایشی شیر مقسم هیدرولیک فرمان با پیچیدگی در تکنولوژی تولید و سخت افزار مورد نیاز شدیم. تولید کیفی با قیمت و شرایط رقابتی همچون خصوصیت های محصول ماست.
علی نژاد اضافه کرد: با شروع تحریم های دوره اول استکبار جهانی و محدویت های نسبی بوجود آمده مصمم به خودکفایی و داخلی سازی مجموعه های حساس فوق در سیستم هیدرولیک فرمان خودرو در ایران شدیم، اما به علت عدم حمایت های قراردادی، مالی، اقتصادی و برنامه ای به سبب ایمنی قطعات در خودرو، این مساله سبب تأخیر و کندی روند خودکفایی شده است.
قائم مقام و عضو هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت و تولید جعبه هیدرولیک فرمان هم اظهار داشت: صندوق نوآوری برای تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان وام سرمایه در گردش به این شرکت تخصیص داده است که موجبات افزایش تولید و گسترش بازار را فراهم نموده است. این شرکت در تلاش است با جذب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی مبادرت به راه اندازی فاز تولید صنعتی شیر هیدرولیک فرمان برای رفع نیازمندی صنایع خودروسازی کند.
وی پروژه سیستم هیدرولیک فرمان را جزو تکنولوژی های "های تک" و برتر دانست و اظهار داشت: ما موفق شدیم این مجموعه را به صورت ایرانی و بومی تولید نماییم، اما در تولید هیدرولیک فرمان به امکانات و سخت افزارهای بسیار مخصوص برای تولید این محصول نیاز داریم که با حل مشکل و جایگزینی آن به صورت بومی امکان راه اندازی و توسعه تولید را خواهیم داشت.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، قائم مقام و عضو هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که مصرف کننده نهایی جعبه هیدرولیک فرمان، شرکتهای ایران خودرو و سازه گستر سایپا هستند، خاطرنشان کرد: تولیدات جاری شرکت در جعبه فرمان خودرو های پژو، سمند، پژو پارس و دنا مورد استفاده قرار می گیرد.
منبع:

1400/06/13
22:19:10
0.0 / 5
489
تگهای خبر: ایران , بازار , تحریم , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان