پرواز پهپادهای غیر نظامی بدون مجوز سازمان هواپیمایی ممنوع گردید

پرواز پهپادهای غیر نظامی بدون مجوز سازمان هواپیمایی ممنوع گردید

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خبرداد: دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیماهای بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی برای تمامی کاربران مجاز، الزامی شد.به گزارش سیمان به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، محمدحسن ذیبخش اظهارداشت: بر طبق مقررات ۹۰۶۰، برای نخستین بار گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیماهای بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی (Remote pilot license) در کشور صادر می شود.
وی اضافه کرد: برهمین اساس تمامی کاربران پهپادهای غیر نظامی مجاز، برای مقاصد تجاری، ورزشی، تفریحی و … ملزم به دریافت این نوع گواهینامه از سازمان هواپیمایی کشوری هستند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلان اینکه افرادی که در گذشته دوره های آموزشی را طی کرده اند ضمن انطباق سیلابس ها در مراکز آموزشی پذیرفته خواهند شد، اظهار داشت: تمامی کاربران، می توانند بمنظور دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیماهای بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی به مراکز آموزشی مجاز مراجعه کنند.
وی با اعلان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری تنها مرجع رسمی ثبت پهپادهای غیرنظامی محسوب می شود، اضافه کرد: تمامی پهپادهایی که در گذشته خارج از مبادی این سازمان ثبت و پلاک شده اند، فاقد اعتبار است و کاربران ملزم هستند برای ثبت و پلاک پهپادهای غیرنظامی در سامانه پرنده های هدایت پذیر ازراه دور سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس uas.cao.ir اقدام نمایند.

1400/06/10
12:05:14
0.0 / پنج
748
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان