طلای جهانی صعود کرد

طلای جهانی صعود کرد

سیمان: قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر وخامت اوضاع امنیتی افغانستان که تقاضا برای دارایی امن را تقویت کرد، افزایش پیدا کرد.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۹۸ دلار و ۲۲ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از شروع هفته جاری تا حالا حدود یک درصد افزایش داشته است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۸۰۱ دلار و ۳۰ سنت بسته شد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۷۹۵ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه ANZ، تقاضا برای دارایی امن در پی رشد تنشهای ژئوپلیتیکی در افغانستان و نگرانیها نسبت به تشدید تنشها، به وجود آمده است.

داعش روز پنج شنبه در یک حمله انتحاری یکی از گیتهای شلوغ فرودگاه کابل را هدف حمله قرار داد که در جریان آن دهها نفر همچون ۱۳ نیروی نظامی آمریکایی کشته شدند.

سرمایه گذاران حالا منتظر شنیدن اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در سمپوزیوم جکسون هال و هر گونه اشاره وی به شروع تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه هستند.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس اظهار داشت: آنچه انتظار داریم عدم تغییر سیاست بانک مرکزی آمریکاست. شاید بانک مرکزی آمریکا ماه آتی زمینه را برای اعلام شروع تعدیل برنامه محرک مالی خود فراهم آورد. طلا در این وضعیت بیش از همه لطمه پذیر خواهد بود در صورتیکه دلار بیشترین نفع را می برد. سطح حمایت کلیدی طلا در ۱۷۵۰ دلار قرار دارد و اگر شکسته شود، طلا ممکنست سطح ۱۷۰۰ دلار را تست کند.

بر اساس گزارش رویترز، سیاستگذاران موافق تحکیم سیاست پولی روز پنج شنبه از بانک مرکزی آمریکا خواستند تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه را شروع کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۳ دلار و ۶۰ سنت رسید و در راه ثبت بزرگترین رشد هفتگی از ماه مه قرار گرفت.

بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۹۸۵ دلار و ۲۴ سنت رسید اما از شروع هفته جاری تا حالا حدود یک درصد کاهش نشان میدهد.

بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۲۴۰۵ دلار و ۸۳ سنت معامله شد و با ۵.۸ درصد رشد هفتگی، در آستانه ثبت بهترین عملکرد هفتگی از اواخر ژوئن قرار گرفت.

منبع:

1400/06/06
08:28:18
0.0 / پنج
815
تگهای خبر: ارز , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیمان سیمان