معاون استاندار تهران خبر داد

اجرای طرح ضربتی نظارت بر بازار مرغ

اجرای طرح ضربتی نظارت بر بازار مرغ

سیمان: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از اجرای طرح ضربتی نظارت بر بازار مرغ آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، حشمت اله عسگری در جلسه ستاد ساماندهی توزیع گوشت مرغ با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در توزیع نهاده ها و شیوه نظارت بر عملکرد تولیدکنندگان اظهار داشت: متاسفانه نبود یک نظارت سیستماتیک و مستمر سبب شده دلالان بر بازار مرغ سایه بیندازند و سبب بی نظمی در قیمت ها شوند.

وی با تاکید بر اصلاح روش ها و پروسه های نظارت اظهارکرد: در نظام نظارتی فاقد سیستم کارآمد هستیم و نبود بانک اطلاعاتی قوی و به روز نقش نظارتی دستگاه های مرتبط را کمرنگ کرده است.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اجرای طرح ضربتی برای نظارت بر بازار مرغ اظهار داشت: کمیته ای متشکل از جهاد کشاورزی، سازمان صنعت و معدن و تجارت، تعزیرات و سایر دستگاه های نظارتی تشکیل گردد تا دقت و سرعت نظارت ها را بالا ببرند.

عسگری در ادامه اظهار داشت: بمنظور جلوگیری از رانت خواری در فرآیند بازار مرغ باید دایره مباشران توزیع محدود شود و ورود فروشگاه های زنجیره ای و مباشران معتمد که توسط سازمان صمت انتخاب می شوند، لازم است و مرغ مورد نیاز بایستی بوسیله میادین هدف به این توزیع کنندگان تحویل داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تامین مرغ مورد نیاز استان پرداخت و اظهارکرد: هم اکنون حدود هشت درصد مرغ مورد نیاز مردم استان در داخل استان تامین می شود و با اقدامات انجام شده و وجود زمین و آب مورد نیاز برنامه ریزی برای تامین ۱۵ میلیون قطعه مرغ و افزایش سهم استان به حدود ۲۰ درصد برقرار است.

طبق گزارش روابط عمومی استانداری تهران، معاون اقتصادی استاندار تهران در آخر با اشاره به ضرورت تقویت کمیته نظارتی پایش ثبت کشتار در کشتارگاه های استان در سامانه جامع تجارت، نظارت بیشتر و جلوگیری از رانت خواری را ضروری دانست.

منبع:

1400/06/02
22:22:50
0.0 / 5
648
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیمان سیمان