با حضور رئیس صندوق نوآوری صورت گرفت

افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی

افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی

سیمان: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان غربی با حضور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی راه اندازی شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان غربی بعنوان پنجاه و هشتمین صندوق پژوهش و فناوری کشور امروز دوشنبه اول شهریور ماه با حضور دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، رییس پارک علم و فناوری و رییس صندوق پژوهش در پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی راه اندازی شد.
این صندوق پژوهش و فناوری بعد از گرفتن مجوز از کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و طی مراحل لازم با سرمایه ۶۰ میلیاردریالی بصورت رسمی به ثبت رسیده است.
ارائه خدمات ضمانت نامه ای، تجاری سازی نتایج پژوهش ها، جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی و سرمایه گذاری خطرپذیر، ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی، مشارکت و سرمایه گذاری در ایجاد، توسعه و توانمندسازی شرکت های فناورانه و دانش بنیان، گرفتن و اعطای کارگزاری و عاملیت منابع و ارائه خدمات ارزیابی و امکان سنجی از خدمات صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان غربی به حساب می آید.
پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشگاه ارومیه بعنوان سهامداران بخش دولتی و پنج شرکت نیز بعنوان بخش خصوصی همچون سهامداران این صندوق به شمار می آیند.
در حاشیه افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی محصولات سه شرکت دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی، با حضور دکتر علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی گردید.
«ایمپلنت های پروگزیمال فمورال نیل»، «فک های مصنوعی»، «ایمپلنت های جمجمه ای» و «ایمپلنت های دندانی»، محصول easy printer و محصول UPS دیواری برای پکیچ گرمایشی و کرکره برقی همچون محصولات رونمایی شده است.
ایمپلنت یک پکیچ تیتانیومی است که پروسه ساخت پیچیده ای دارد و بمنظور ترمیم قسمت های از دست رفته طراحی می شود. هم اکنون شرکت عرضه کننده این محصول نخستین تولیدکننده ایمپلنت دندانی و جمجمه ای با بهره گیری از علم و دانش مهندسین و متخصصان داخلی و تکنولوژی طراحی روز دنیا، در کشور است.
سرمایه گذاری این محصول حدود ۳۲ میلیارد تومان و فروش آن از سال قبل تا امسال حدود ۶ میلیارد تومان بوده است.
دستگاه easy printer برای تولید نیمه صنعتی تست های نواری تشخیص فوری مورد استفاده قرار می گیرد. نازل ها با مواد پرشده و روی کاغذ نیتر و سلولز تزریق انجام می دهد. این محصول قابلیت تنظیم درجات تزریق مختلف برمبنای Pore size ورقه های نیترات سلولز و نیز تنظیم میزان جذب را داراست.
نمونه خارجی این دستگاه با قیمت ۳۰ هزار دلار به فروش می رسد. به دلیلهای تحریم امکان واردات این دستگاه به کشور وجود ندارد.
این ماژول قسمتی از یونیت تولید است. ماژول های بسته بندی، برش خشک کن و پرس درحال تکمیل هستند که در مجموع یونیت تولید در کشور چین یک میلیون دلار قیمت دارد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، UPS دیواری برای پکیچ گرمایشی و کرکره برقی یک دستگاه استابلایزر ۶ کاوا دیواری رله ای ۶ پله ای با قابلیت تثبیت ولتاژ برق شهری برای مصارف خانگی و صنعتی است که برای محافظت از نوسانات برق ورودی مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت عرضه کننده این محصول در بازاریابی اولیه پیش فروش ۱۰ دستگاه را پیش از نهایی شدن محصول عملیاتی کرده و حدود ۴۰ میلیون تومان سرمایه گذاری برای نمونه سازی محصول داشته است.
منبع:

1400/06/02
08:51:41
0.0 / 5
485
تگهای خبر: ارز , بازار , بخش خصوصی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیمان سیمان