مقام مسئول خبر داد؛

تهران-قم نیوجرسی شد

تهران-قم نیوجرسی شد

به گزارش سیمان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از اتمام عملیات نصب نیوجرسی به جای گاردریل میانی در آزادراه تهران قم اطلاع داد.حیدر نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین اقدامات عمرانی محورهای منتهی به استان تهران اظهار داشت: اواخر سال قبل آزادراه غدیر که از آبیک آغاز و به چرمشهر در آزادراه قم – گرمسار منتهی می شود، به بهره برداری رسید. این آزادراه بار ترافیکی بزرگراه آزادگان بعنوان کمربندی تهران را به شدت کاهش داده است.
۳ آزادراهی که ترافیک منتهی به تهران را کاهش داد
وی اضافه کرد: با این آزادراه ترافیک به کرج و تهران منتقل نشده و از سمت غرب کشور مستقیماً به گرمسار منتهی می شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران به افتتاح قطعه یک آزادراه تهران – شمال پارسال اشاره نمود و اظهار داشت: تا قبل از افتتاح این آزادراه، بار ترافیکی ایام تعطیل به آزادراه تهران – کرج و جاده چالوس کشیده می شد اما با بهره برداری از آزادراه تهران – شمال، مسافران بدون انتقال به استان البرز، مستقیماً از غرب تهران وارد آزادراه تهران – شمال و سپس سه راه شهرستانک و جاده چالوس می شوند.
نوروزی یکی دیگر از پروژه های افتتاح شده پارسال را بهره برداری از آزادراه همت - کرج دانست و خاطرنشان کرد: این آزادراه بخشی از بار ترافیکی آزادراه تهران – کرج را به خود منتقل می کند؛ اگر کمربندی شمالی شهر کرج در استان البرز به بهره برداری برسد، حجم بیشتری از ترافیک آزادراه تهران – کرج به آزادراه همت منتقل خواهد شد.
افتتاح ۳ تقاطع غیر هم سطح مهم استان تهران در یک سال اخیر
وی به پروژه های تقاطع غیرهم سطح استان تهران برای افزایش ایمنی تردد اشاره نمود و اظهار داشت: مهم ترین تقاطعی که سالجاری به بهره برداری رسید، تقاطع غیرهم سطح سیمان در بزرگراه امام رضا (ع) بود که نقش بسیار مهمی در کاهش ترافیک سنگین صبحگاهی و عصرگاهی جنوب شرق تهران و منطقه افسریه ایفا می کند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران دومین تقاطع غیرهم سطح مؤثر در تردد محورهای منتهی به تهران را بهره برداری از تقاطع غیرهم سطح شهرک حمل و نقل جنوب تهران عنوان نمود و افزود: سال ها راه اندازی این تقاطع متوقف مانده بود که با عنایت به ترافیک بالای خودرو های سنگین در شهرک حمل و نقل، راه اندازی آن به کاهش بار ترافیکی منطقه کمک مؤثری کرده است.
نوروزی از بهره برداری تقاطع غیرهم سطح شهرقدس با جاده مخصوص کرج اطلاع داد و اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال روکش آسفالت آزادراه های تهران – قم، تهران – کرج، بزرگراه امام رضا (ع)، محور قدیم تهران – قم، آزادراه تهران – ساوه و محور قدیم تهران – ساوه مرمت شده است.
وی خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد از محور قدیم قم – تهران دو بانده شده و همینطور حد فاصله کهریزک تا حسن آباد به بزرگراه تبدیل گشته است.
ایمن سازی آزادراه های تهرن-قم و تهران-کرج با نصب نیوجرسی وسط دو باند رفت و برگشت
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران به مبحث ایمن سازی آزادراه های منتهی به تهران اشاره نمود و اظهار داشت: چند سال قبل در آزادراه تهران – قم تصادف بسیار بدی رخ داد که اتوبوس اصفهان به تهران با عبور از گاردریل میانی، وارد باند روبرو شد و با اتوبوس تهران – یزد برخورد کرد که بیشتر از ۴۰ تن از هموطنان کشته شدند ازاین رو تصمیم گرفته شد تا کل آزادراه به جای گاردریل، با نیوجرسی مفصلی ایمن سازی شود.
نوروزی افزود: هم اکنون حوزه استحفاظی آزادراه تهران – قم در استان تهران به صورت کامل با نیوجرسی مفصلی با اعتبار بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان ایمن سازی شده و حوزه استحفاظی استان قم هم درحال اجراست که تنها پنج کیلومتر از محور باقی مانده است.
وی تاکید کرد: پیش از این هم کل آزادراه تهران – کرج با حذف گاردریل میانی و نصب نیوجرسی ایمن سازی شده بود.
ناوگان باری استان تهران، فعال ترین استان در حمل کالاهای اساسی از بندر امام (ره)
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران بیان نمود: یکی از مباحثی که سال جاری به ادارات راهداری استان ها ابلاغ گردید، حمل کالاهای اساسی از بندر امام (ره) به داخل کشور بود. راهداری استان تهران از ۱۵ تیر تا ۲۰ مرداد، ۴۸۴۹ دستگاه ناوگان جاده ای به بندر امام (ره) اعزام کرد که ۳۲ هزار و ۷۵۲ تن انواع کالای اساسی به طور عمده به تهران و بعضاً سایر شهرها حمل کرده اند.
نوروزی افزود: ۱۷ دستگاه کامیون متعلق به اداره کل راهداری استان تهران که برای اجرای پروژه های عمرانی تملک شده هم به بندر امام (ره) برای حمل کالاهای اساسی اعزام شد.
وی درباره حمل مسافر هم اظهار داشت: در استان تهران ۲۰۶۹ دستگاه اتوبوس، ۷۰۴ دستگاه مینی بوس و ۱۸۸۹ دستگاه سواری کرایه در چارچوب ۱۱۴ شرکت حمل و نقلی درحال جابجایی مسافر است. همینطور ۴۷۷۴ راننده دارای کارت هوشمند بخش مسافری در این استان فعال می باشند.
جرایم سخت در انتظار اتوبوس هایی که پروتکلهای کرونایی را رعایت نکنند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران درباره رعایت پروتکلهای بهداشتی از جانب ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای مسافری در این استان تصریح کرد: به صورت کامل پروتکلهای ابلاغی درحال اجراست و این اداره کل اجرای پروتکل ها را تحت نظارت دارد. اگر اتوبوسی از پروتکل ها تخطی کند، در کمیسیون های مواد ۱۱ و ۱۲ تخلفات بررسی و با متخلفان برخورد می شود. مثلا اخیراً به علت تخلفات برخی اتوبوس ها ۶ خط از تهران به سایر شهرستان ها به صورت کامل منحل شده است.

1400/05/26
16:31:23
0.0 / 5
505
تگهای خبر: حمل و نقل , خودرو , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان