چرا سبزی گران شد؟

چرا سبزی گران شد؟

سیمان: گزارش های رسیده به ایسنا از تعدادی از منطقه های تهران حاکی از آنست که سبزی در مغازه ها کمیاب شده است. موضوعی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران علت آنرا گرانی سبزی در مبدا و کاهش تمایل مغازه داران برای خرید می داند.اسدالله کارگر در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که چرا سبزی در بعضی مناطق کمیاب و گران شده است، اظهار داشت: متاسفانه سبزی از مبدا گران شده است و هر بسته ۷۰۰ گرمی آن در میدان مرکزی با قیمت ۱۵ هزارتومان خرید و فروش می شود.

وی افزود: در تابستان بطور معمول سبزی ها سر زمین بصورت بسته ای و در زمستان بصورت کیلویی فروخته می شوند. قبلا حجم این بسته های سبزی تا ۴کیلو هم می رسید ولی هم اکنون کوچک و به وزن ۷۰۰ گرم رسیده است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران افزود: وقتی مغازه دار سبزی را با این قیمت از میدان مرکزی میوه و تره بار خریداری کند اساسا قیمت آن برای مصرف کننده به حدود ۲۰ هزارتومان خواهد رسید و همین موضوع تمایل مغازه داران را برای خرید سبزی کم می کند.

به گفته وی متاسفانه در میدان مرکزی هیچ معیار و قیمت مشخصی وجود ندارد و عرضه بصورت دلخواه صورت می گیرد.

کارگر در آخر اظهار داشت: مغازه داران باید به هر قیمتی که میوه و سبزی از میدان مرکزی خریداری می کنند فاکتور دریافت نمایند تا در صورت مراجعه دستگاه های نظارتی گرفتار مشکل نشوند.

منبع:

1400/05/20
23:59:50
0.0 / پنج
858
تگهای خبر: عرضه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان