رئیس اداره دامپزشكی ورامین خبر داد:

کمبود و افزایش قیمت خوراک مرغ

کمبود و افزایش قیمت خوراک مرغ

سیمان: از تهران رییس اداره دامپزشکی ورامین اظهار داشت: پانصد هزار قطعه مرغ تخم گذار، 120 هزار مرغ گوشتی، یک هزار واحد تولید دام و تولید روزانه ششصد تن شیر و سی و چهار کارگاه سورت روده سبب شده است که شهرستان ورامین یکی از قطب های تولید، حفاظت و پخش دام و طیور استان تهران باشد.


مهدی اصغری رییس اداره دامپزشکی ورامین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: مجموعا ۱۲ نیرو داریم و نظارت و حاکمیت در امور پرورش دام و ذبح آن با اداره دامپزشکی است.
وی ادامه داد: هم اکنون وجود بیش از یکصد دامپزشک و 14 داروخانه دامی، 104مرکز عرضه طیور کشتار شده، 500 هزار قطعه مرغ تخم گذار و 120 هزار مرغ گوشتی، 1000 واحد تولید دام و تولید روزانه 600 تن شیر و ۳۴ کارگاه سورت روده سبب شده است که شهرستان ورامین یکی از قطب های تولید، حفاظت و پخش دام و طیور استان تهران گردد.
اصغری نظارت ها را درباب دام بسیار قوی و قاطع دانست و اشاره کرد: متاسفانه با کمبود و گران شدن خوراک مرغ، مرغ داران دنبال فروش نهاده ها هستند و درباب تولید دام و طیور نیز، پرورش بدون مجوز مشکل جدی ما است و آلودگی این مراکز برای سلامتی مردم و محیط همچون مشکلاتی است که با آن در ارتباط هستیم که در صورت مشاهده سریعا برای پلمپ این مراکز وارد با دستور قضایی وارد عمل خواهیم شد.
رییس اداره دامپزشکی ورامین بیان کرد: در جنوب شرق استان تهران آزمایشگاه تشخیص بیماریهای مرغ در ورامین وجود دارد و کیت تشخیص بیماری آنفولانزا پرندگان و داروهای دامپزشکی با توجه به این که اغلب وارداتی است مشکلی در تهیه آنها نداریم.
این مقام مسئول با تاکید بر نظارت ویژه بر ذبح دام در مراکز کشتارگاهی اظهار نمود: در روزهای مختلف مانند عید قربان و تاسوعا و عاشورا کشتارگاه شهر ورامین را با تمامی امکانات به طور رایگان در خدمت مردم قرار می دهیم تا مردم عزیز از سلامت دام کشتار شده خود اطمینان حاصل نمایند.
اصغری بیماری آنفولانزای حاد پرندگان را همچون مشکلات جدی تولید کنندگان طیور دانست و اضافه کرد: شهرستان ورامین باتوجه به مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب های موجود در آن مستعد داشتن بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان است و نمونه آن این که مدتی قبل بود که یازده هزار بوقلمون آماده ذبح به ارزش دو میلیارد تومان بدلیل آنفولانزا فوق حاد پرندگان تلف شدند.
منبع:

1400/05/20
10:06:57
0.0 / پنج
854
تگهای خبر: ارز , تولید , عرضه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان