عضو اتاق بازرگانی تهران خبر داد

خودروسازان از وزارت بهداشت واکسن می خرند

خودروسازان از وزارت بهداشت واکسن می خرند

عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری تهران می گوید در جریان توافقی که میان وزارت بهداشت و گروه خودروسازی سایپا نهایی شده، خودروسازان و قطعه سازان برای واکسیناسیون نیروهایشان واکسن خواهند خرید.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، هرچند روند واکسیناسیون مقابل کرونا در ایران از زمستان سال قبل شروع شده اما به سبب کندی در تامین واکسن، در ماه های ابتدایی سرعت واکسیناسیون پایین بود و در ایام اخیر این روند سرعت بیشتری گرفته است.
وزارت بهداشت از ابتدا اعلام نموده بود که هیچ واکسیناسیون خارج از برنامه ای در کشور وجود ندارد و تمام افراد برمبنای سن یا وضعیت سلامتشان در قالب سند ملی واکسیناسیون ثبت نام خواهند شد و به شکل کاملا رایگان واکسن دریافت می کنند.
در هفته های گذشته، وزارت بهداشت حداقل سن موردنیاز برای واکسیناسیون کشوری را تا متولدین ۱۳۴۹ به قبل کاهش داده است. در کنار آن در بعضی استانها، میانگین سنی دریافت واکسن پایین تر آمده و برخی بیماران خاص و برخی گروه های شغلی نیز در لیست دریافت واکسن قرار گرفته اند.
این برنامه ریزی در حالی صورت گرفته که بخش خصوصی نیز توانست نخستین محموله واکسن خودرا به کشور وارد کند و آن در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد. قبل از این بنا بود حدود ۶ میلیون دوز واکسن از طرف بخش خصوصی وارد کشور شده و برای واکسیناسیون فعالان خطوط تولید در اختیار صاحبان مشاغل قرار گیرد و آنها با پرداخت بهای آن، نیروهای خودرا واکسینه کنند.
با وجود آنکه این طرح لااقل تا حالا پیگیری نشده حالا بنظر می رسد در قالب برنامه ای جدید، خودروسازان توانسته اند از وزارت بهداشت واکسن هایی جدید بخرند و در آینده نزدیک برای تزریق آن به نیروهایشان اقدام نمایند.
محمدرضا نجفی منش – عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری تهران – با بیان این خبر به سایت این اتاق گفته است: پیرو تفاهم نامه همکاری میان شرکت سایپا با وزارت بهداشت برای واکسیناسیون فوری کارکنان شرکت های قطعه سازی و خودروسازی کشور، مقرر است ۲۰۰ هزار دز واکسن به این بخش تخصیص داده شود.
او اظهار داشت: واکسن های تزریقی در این بخش احتمالاً از نوع واکسن برکت بوده و کارفرمایان مقرر است هر دز واکسن برکت را به قیمت ۲۰۰ هزار تومان از وزارت بهداشت خریداری کنند تا بطور رایگان به کارکنان آنها تزریق شود.
بگفته نجفی منش، مقرر است تا ۲۴ مردادماه فهرست های ارسالی از طرف انجمن ها و شرکتها به وزارت بهداشت ارائه شود.
هرچند این خبر هنوز از طرف سایر نهادها رسما تایید نشده اما بنظر می رسد در صورت اجرائی شدن مسیری جدید برای واکسیناسیون خارج از نوبت و با پرداخت بهای آن از طرف صاحبان مشاغل را باز خواهد کرد، موضوعی که لااقل تا حالا مجوزی در این رابطه صادر نشده بود.1400/05/19
22:12:37
0.0 / 5
583
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان