معاون وزیر راه:

افتتاح های جدید مسکن ملی به دولت بعد موکول شد

افتتاح های جدید مسکن ملی به دولت بعد موکول شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: افتتاح های جدید طرح اقدام ملی مسکن در دولت سیزدهم خواهد بود.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده اظهار داشت: آخرین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در دولت دوازدهم در تیرماه و به تعداد ۲۸ هزار و ۵۱۸ واحد بود. هم اکنون اجرای پروژه های طرح اقدام ملی مسکن روند مناسبی دارد که با این روند انتظار است در ماههای آینده و در ابتدای دولت سیزدهم، افتتاح های جدیدی از طرح اقدام ملی مسکن صورت گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد افزایش قیمت سیمان و سایر نهاده های ساختمانی و تاثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده مسکن، اعلام نمود: یکی از عامل های اصلی و تأثیرگذار در مسکن، نهاده های ساختمانی است که قیمت گذاری بر آن بر عهده وزارت راه و شهرسازی نیست.
محمودزاده اضافه کرد: با عنایت به مشکلاتی که در روند تولید سیمان ایجاد و سبب افزایش قیمت آن شد، وزارت راه و شهرسازی بعنوان یکی از مراجع ذی ربط درحال پیگیری مبحث است تا ظرفیت تولید به حالت پیشین درآید. همینطور با انجمن تولیدکنندگان سیمان و فولاد هم جلساتی برگزار و تفاهماتی شد تا جریان پایداری در تولید نهاده های ساختمانی ایجاد و قیمت گذاری مناسب صورت گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد تا با راهکارهای دو وزارت خانه صمت و نیرو، سریع تر خط تولید کارخانه های نهاده های ساختمانی به ظرفیت پیشین خود بازگردد و بتواند به نیاز بازار پاسخ مناسب دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد افزایش قیمت سیمان و میلگرد و تاثیر آن بر قیمت تمام شده مسکن ملی اظهار داشت: طبیعی است افزایش قیمت مصالح ساختمانی روی قیمت تمام شده مسکن تاثیر دارد؛ اما هم اکنون برخی سازندگان ذخیره مناسبی از مصالح دارند.
محمودزاده در مورد نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی بر قیمت مصالح مسکن ملی و کیفی سازی واحدها اظهار داشت: وزارت راه چندین شیوه نظارتی کیفی دارد که شامل نظارت کیفی سازمان های نظام مهندسی ساختمان و در بعضی موارد شرکتهای حقوقی مشاور است؛ همینطور کارگزاران اجرای طرح اقدام ملی همچون بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر دستگاههای مجری هم نظارت بر روند اجرا دارند. در نهایت ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، سازمان ها و شرکتهای ستادی همچون سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید هم یکی از مباحثی که دنبال می کنند نظارت است.

1400/05/12
11:47:49
0.0 / 5
633
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان