مدیر تولید شركت عنوان كرد

ضرر ۱۳۵ میلیاردی قطعی برق به فولاد اکسین خوزستان

ضرر ۱۳۵ میلیاردی قطعی برق به فولاد اکسین خوزستان

به گزارش سیمان خوزستان مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار داشت: به علت قطع شدن برق کارخانه، ۴۰ هزار تن از برنامه تولید عقب مانده ایم.بهرنگ اهدایی در گفتگو با ایسنا در مورد متوقف شدن خط تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان به علت قطعی برق، اظهارکرد: با عنایت به شرایط اضطراری به وجود آمده برای انرژی و برق در کشور و بخصوص در خوزستان، تصمیماتی اتخاذ شد در خصوص این که تولید کارخانه های فولادی و سیمانی متوقف شود و انرژی مورد مصرف در این صنعت ها در میان مناطق مسکونی تقسیم شود.

وی ضمن اشاره به این که توقف تولید در کارخانه، تابحال سبب ضرر ۱۳۵ میلیارد تومانی شده است، اضافه کرد: آخرین روز تولید در شرکت به ۱۵ تیرماه باز می گردد و این توقف تولید باعث شد که حدود ۴۰ هزار تن از برنامه تولید عقب بمانیم.

مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان خاطرنشان کرد: بعد از این مسئله، شرکت وارد عمل شد و تعمیرات سالانه ای که هر ساله در مهرماه یا آبان ماه به مدت دو هفته انجام می شد را جایگزین زمان توقف خط تولید کرد.

اهدایی اظهار داشت: بخش هایی از این تعمیرات که بر عهده شرکت بوده، انجام شده است و در زمینه کار در دیگر بخش ها مانند نسوزکاری کوره ها که در ارتباط با پیمانکار است سریعا قرارداد منعقد شد.

وی در مورد بازگشت به تولید شرکت، خاطرنشان کرد: ان شاالله بمحض این که اجازه تولید به ما ابلاغ شود با تمام توان به تولید خود ادامه خواهیم داد و تناژ از دست رفته خویش را طی چند ماه جبران می نماییم.

مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به اینکه تنش های آبی در استان خوزستان تابحال تاثیری بر تولیدات فولاد اکسین نداشته است، اضافه کرد: برای عملیات نورد حجم زیادی از آب نیاز نیست. آب مورداستفاده در خط تولید مرتبا درحال گردش است و تصفیه می شود.

اهدایی در مورد ژنراتورها و موتورهای تأمین برق اظهار داشت: عملیات نورد میزان برق زیادی را نیاز دارد. کارخانه به موتورهای برق و دیزل ژنراتور مجهز است اما این ها جهت استفاده های اضطراری در کارخانه طراحی شده اند و جوابگوی برق مصرفی موردنیاز برای تولید نیستند.

منبع:

1400/05/10
13:14:32
0.0 / پنج
904
تگهای خبر: تعمیر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان