استاندار البرز:

بزرگترین تونل خاورمیانه در البرز زیر بار ترافیک رفت

بزرگترین تونل خاورمیانه در البرز زیر بار ترافیک رفت

استاندار البرز اظهار داشت: لاین رفت بزرگترین تونل کشور و خاورمیانه در منطقه دو آزادراه تهران - شمال واقع در محدوده جغرافیایی البرز مورد بهره برداری قرار گرفت.به گزارش سیمان به نقل از مهر، عزیزالله شهبازی ظهر پنجشنبه در مراسم بهره برداری از طولانی ترین تونل کشور و خاورمیانه در منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال که با دستور رییس جمهور بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم اظهار نمود: امروز دستاورد بزرگی بعد از سال ها انتظار محقق شد و بهره برداری از این تونل با افتخار در تاریخ راه سازی جمهوری اسلامی ایران ثبت می شود.
وی افزود: عملیات اجرائی پروژه آزادراه تهران - شمال بیش از دو دهه است که شروع شده و بخش مؤثر و بزرگی از آن در محدوده استان البرز قرار دارد.
استاندار البرز بیان کرد: جای خرسندی دارد که در انتهای سال ۹۸ بعد از سال ها انتظار بعد از حل موانع در زمینه های استانی و ملی، منطقه یک این آزادراه زیر بار ترافیک رفت.
وی اشاره کرد: ۷۰ درصد راه ۲۲ کیلومتری منطقه دو این آزادراه را تونل تشکیل می دهد و باقی نیز پل هستند و بزرگ ترین تونل خاورمیانه و کشور در این راه قرار دارد.
کاهش ۳۰ دقیقه ای مسیر تهران - شمال
شهبازی اشاره کرد: این منطقه از آزادراه حداقل ۳۰ دقیقه از طول مسیر برای مسافران را می کاهد.
وی اظهار داشت: کرونا و محدودیت های مالی موانع بسیاری ایجاد کردند وگرنه این امکان وجود داشت که هر دو لاین تونل مورد بهره برداری قرار گیرد.
استاندار البرز متذکر شد: در سال ۱۴۰۱ این منطقه بطور کامل زیر بار ترافیک می رود و منطقه ۳ آزادراه نیز در استان مازندران در زمان بندی ۵ ساله در دستور کار قرار گرفته است.

1400/05/09
00:00:23
0.0 / 5
510
تگهای خبر: ایران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیمان سیمان