مقام مسئول خبر داد؛

پیشرفت فیزیكی قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال به نیمه رسید

پیشرفت فیزیكی قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال به نیمه رسید

به گزارش سیمان مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال از پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصدی کل پروژه و ۶۶ درصدی باند رفت آن اطلاع داد.سعید شاهسواری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۱۱ مشاور و پیمانکار در قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال درحال فعالیت هستند اظهار داشت: همه این شرکت ها داخلی بوده و هم اکنون هیچ مشاور یا پیمانکار خارجی در پروژه حضور ندارد؛ ضمن این که هیچ فعالیت اجرایی در این قطعه نداریم که توسط پیمانکاران یا مهندسان ایرانی قابل راه اندازی نباشد.
وی افزود: تأسیسات خاص پروژه قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال تماماً از شرکتهای تولیدکننده ایرانی تأمین می شود؛ ۲ هزار و ۶۰۰ نیروی انسانی هم در این قطعه از آزادراه مشغول کارند؛ چندین برابر این تعداد هم در خارج از پروژه، عملیات اجرایی آنرا پشتیبانی می کنند.
مدیرعامل آزادراه تهران-شمال اضافه کرد: این عملیات های پشتیبانی شامل کارخانجات سیمان، شن و ماسه، شرکتهای فولادی و تولید آهن آلات و میلگرد و همینطور پیمانکاران حمل سیمان و آهن آلات می شود.
میزان پیشرفت پروژه و طولانی ترین تونل غرب آسیا
شاهسواری تاکید کرد: پیشرفت فیزیکی هر دو باند قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال ۴۸ درصد است؛ ولی در باند اول (باند رفت) که اولویت ماست، پیشرفت پروژه هم اکنون ۶۶ درصد است.
وی تصریح کرد: ما از محدوده پیچ سرهنگ در جاده چالوس یک خروجی به سمت تونل البرز در استان البرز خواهیم داشت که طول آن ۷۰۰ متر است؛ طول این تونل ۶ هزار و ۴۰۰ متر بوده و دهانه شمالی آن در استان مازندران قرار دارد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی داخل تونل البرز بالای ۹۵ درصد است.
همه تونل های آزادراه تهران-شمال زیر پوشش آنتن دهی تلفن همراه
شاهسواری خاطرنشان کرد: زیرساخت های پوشش دهی آنتن های تلفن همراه هم با شرکت آزادراه تهران-شمال است و خودمان آنرا انجام می دهیم؛ راه اندازی فیبر نوری در طول مسیر بر مبنای مکاتباتی که با اپراتور تلفن همراه داشته ایم، در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: هم اکنون تمام تونل های بلند قطعه یک آزادراه تهران-شمال هم زیر پوشش آنتن دهی شبکه های تلفن همراه هستند؛ در آن بخش هایی از مسیر که مشکل داشته، مکاتبه کرده ایم و پیگیریم تا این نقصها برطرف شود.
نصب تلفن های اضطراری در تونل ها برای اطلاع رسانی سوانح
به گفته مدیرعامل آزادراه تهران-شمال، در تونل های طولانی آزادراه تهران-شمال، علاوه بر ایجاد زیرساخت های پوشش تلفن همراه، سیستم های تلفن اضطراری و پیجینگ برای دستگاههای امدادی در صورت بروز سوانح نصب کرده ایم؛ اگر جایی تلفنم همراه به هر علتی پوشش نداشته باشد، مسافران می توانند با استفاده از تلفن اضطراری، درخواست خویش را به اتاق مونیتورینگ ارسال کرده و از آن سوی خط هم امکان مکالمه با مسافران وجود دارد.

1400/04/22
20:10:04
0.0 / 5
635
تگهای خبر: ایران , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان