معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

ساخت مسكن مجانی برای حاشیه نشینان چابهار

ساخت مسكن مجانی برای حاشیه نشینان چابهار

به گزارش سیمان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از ساخت مجانی هزار واحد مسکونی برای حاشیه نشینان چابهار اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، مهدی عبوری در آئین افتتاح پروژه های ملی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۱۴۵ هزار واحد مسکونی از جانب شرکت بازآفرینی شهری در دو وضعیت ساخت در اراضی و همینطور نوسازی بافت فرسوده راه اندازی شده است، اظهار داشت: صد هزار واحد از این تعداد در اراضی متعلق به شرکت بازآفرینی شهری ساخته شد.
وی به دیگر پروژه ساخت و ساز مسکونی در اراضی متعلق به شرکت بازآفرینی شهری اشاره و خاطرنشان کرد: در زمین ۳.۵ میلیون مترمربعی این شرکت، سالجاری بزرگترین پروژه ساخت مسکن با ۱۲ هزار واحد در شهر بندرعباس شروع شد که الان در دست ساخت است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به معرفی ۴۰ هزار واحد فرسوده به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده، عنوان کرد: سال قبل ۱۱ هزار واحد ذیل طرح اقدام ملی مسکن راه اندازی شد که شش هزار واحد آن به پروژه های بافت فرسوده اختصاص داشت. امروز هم در ۱۷۹ شهر، ۱۱ هزار واحد فرسوده نوسازی شده، افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری درباره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده، تاکید کرد: در هیئت دولت در اردیبهشت ماه سال جاری سقف تسهیلات تبصره ای ۲.۵ برابر شد و هم اکنون در کلان شهرها توسعه گران بافت های ناکارآمد شهری برای هر واحد فرسوده ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.
عبوری تصریح کرد: از دیگر خدمات نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان مجانی بودن ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه صدور پروانه ساخت در شهرهای مختلف است که در تهران متقاضیان از صد درصد هزینه پروانه ساخت معاف هستند. همینطور ۵۰ درصد هزینه های طراحی، نظارت و اجرا از جانب نظام مهندسی تخفیف داده شده است.
وی درباره اعطای تسهیلات ودیعه مسکن برای جابجایی متقاضیان نوسازی بافت فرسوده در دوره ساخت و ساز اظهار داشت: در تهران و کلان شهرها ۶۰ و در سایر شهرها ۴۵ میلیون تومان با سود صفر درصد به متقاضیان این تسهیلات پرداخت می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، امروز در یکی از محلات تهران ۵۰ پلاک ریزدانه با متراژ دو هزار و ۷۳۳ متر مربع تجمیع و به ۱۳۷ واحد مسکونی تبدیل گشته و ساخت آن از سال ۱۳۹۷ شروع شده بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات بازآفرینی شهری در حوزه حاشیه نشینی، اظهار داشت: در کنار اقدامات اجتماعی، اقدامات کالبدی هم در دستور کار است که برای اولین بار بعد از انقلاب هزار واحد مسکونی مجانی برای سکونت حاشیه نشینان و زاغه نشینان شهر چابهار درحال راه اندازی است که تا آخر سال جاری تکمیل و به حاشیه نشینان این شهر تحویل می شود.
وی اضافه کرد: در محله منبع آب اهواز ۸۱۱ واحد درحال تخریب داریم که حاشیه نشینان در آن ساکن هستند. ازاین رو بیشتر از هزار واحد درحال ساخت برای حاشیه نشینان در محله سپیدار اهواز در دست ساخت داریم. عبوری تاکید کرد: یک میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین در مشهد زندگی می کنند که برای ارتقای سطح زندگی آنها ۱۳۸ پروژه نوسازی محله در سکونت گاه های رسمی مشهد با اعتبار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تصویب و اجرایی شده است.

1400/04/21
18:46:00
0.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان