تشخیص آنلاین آلودگی آب با دستگاه ایران ساخت

تشخیص آنلاین آلودگی آب با دستگاه ایران ساخت

به گزارش سیمان یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به طراحی و ساخت دستگاه تشخیص آلودگی آب شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، آذردخت مظاهری، مدیرعامل این شرکت در مورد آلاینده های نفتی در آب و خاک اظهار داشت: با عنایت به پیشرفت تکنولوژی در قرن حاضر، استفاده از فرآورده های نفتی به صورت وسیع در صنایع و عموم رایج شده و آلاینده های نفتی در آب و خاک هم بعنوان معضل مهمی در کشور، مورد توجه قرار گرفته است؛ چون که این آلاینده ها باعث اختلال در طبیعت می شود و صدمه جدی به محیط زیست و سلامت انسان وارد می نماید.

وی ادامه داد: آلاینده ای که وارد آب می شود، آب را بدبو و بدطعم می کند و رفع این آلایندگی برای بخش هایی که وظیفه کنترل و کیفیت آب را برعهده دارند، هزینه بر و زمانبر است. این درحالی است که آلودگی آب های اقیانوس ها و دریاها باعث صدمه به محیط زیست و از بین رفتن آبزیان و پرداخت غرامت های سنگین می شود که با تشخیص زودهنگام آلودگی آب با سیستم تصفیه، میتوان از توسعه و نشت آن جلوگیری کرد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد ساخت دستگاه تشخیص آلودگی آب اظهار داشت: این دستگاه با نصب در محل به شکل آنلاین این توانایی را دارد که میزان آلودگی را اندازه گیری نماید و آلودگی را بموقع تشخیص دهد؛ چون که آلودگی آب بر سلامت انسان و کیفیت آب اثرگذار است.

مظاهری در مورد حمایت شرکت ملی نفت و پژوهشگاه صنعت نفت از ساخت این دستگاه اظهار نمود: پشتیبانی از دستگاه تشخیص آلودگی آب، باعث نصب آن در یکی از پایانه های نفتی شد.

وی با اشاره به اینکه اخیرا کار تجاری سازی محصول را شروع کرده ایم و در ابتدای کار هستیم، اظهار داشت: به جهت اینکه محصول را به صنایع نفتی عرضه نماییم، احتیاج به استانداردهای اتکس داشتیم که این استانداردها را از اروپا دریافت کردیم تا وارد بازار شویم.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان دستگاه تشخیص آلودگی آب را یک دستگاههای تک دانست و اضافه کرد: این دستگاه را در کنار دستگاهی که بر روی آب شناور بود، در ارتفاعی از آب نصب و عملکرد دو دستگاه را تست کردیم و با حضور متخصصین مربوطه متوجه شدیم که محصول ما از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و بموقع آلودگی آب را تشخیص می دهد.

مظاهری، دستگاه تشخیص آلودگی آب را نخستین دستگاه در ایران دانست که ثبت بین المللی و اختراع شده است.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی در مورد چگونگی موفقیت در طراحی این دستگاه هم اظهار داشت: طراحی این دستگاه با همکاری تیمی شامل مجموعه های فیزیک، فتونیک، الکترونیک، مکانیک، هوش مصنوعی و نرم افزار بوده به موفقیت رسید.1400/04/16
12:51:39
0.0 / 5
630
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیمان سیمان