مهر خبر می دهد؛

۱ و سه دهم میلیون لاستیك وارداتی به سامانه كالا اضافه گردید

۱ و سه دهم میلیون لاستیك وارداتی به سامانه كالا اضافه گردید

به گزارش سیمان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از افزوده شدن ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک وارداتی با ارز نیمایی به سامانه کالا اطلاع داد.داریوش باقرجوان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نظارت بر وضعیت فنی ناوگان حمل و نقل جاده ای مسافر اظهار داشت: اتوبوس های مسافری بین شهری بر مبنای سن ناوگان، بین ۳ تا هر ۶ ماه یک مرتبه معاینه فنی مکانیزه دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: نوع دیگری از معاینه و کنترل فنی ناوگان هم پیش از هر اعزام خودرو و اتوبوس است که در لحظه سفر از جانب مدیران فنی شرکتهای حمل و نقل چک می شوند یعنی هر بار پیش از سفر معاینه فنی بصری صورت می گیرد و ظواهر وسیله نقلیه آن بر مبنای ضوابطی که سازمان راهداری تعیین کرده، چک می شود.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره عرضه لاستیک خاطرنشان کرد: در سامانه کالا وابسته به وزارت صمت، لاستیک با ارز نیمایی عرضه می شود لاستیک های تولید داخل هم که مواد اولیه آنها وارداتی است، در همین سامانه عرضه می شوند.
وی خاطرنشان کرد: بر مبنای سهمیه بندی که انجام شده، متقاضیان دریافت لاستیک های وارداتی با ارز نیمایی، به سامانه کالا رجوع می کنند سپس به صورت سیستمی حواله الکترونیک دریافت کرده و با عنایت به این که پلاک خودروی سنگین و شماره شاسی موتور و بدنه هم در سامانه کالا ثبت شده، حواله الکترونیکی را به فروشنده تحویل می دهند.
باقرجوان اظهار داشت: وزارت صمت به سازمان راهداری اطمینان خاطر داده که در این عرصه مشکلی نخواهد بود و لاستیک عرضه می شود؛ اعلام شده که ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک در سامانه کالا موجود است.
به گفته این مقام مسئول در سازمان راهداری، سامانه کالا دو قسمت دارد؛ یکی برای فروشنده و یکی هم برای خریدار؛ فروشندگان، عاملان فروش لاستیک سنگین و خریدار هم دارندگان وسایل نقلیه سنگین شامل اتوبوس، مینی بوس، کامیون و کامیونت هستند. خریدار وارد سامانه شده و بعد از ثبت اطلاعات خود، حواله الکترونیکی دریافت می کند؛ سپس در آن حواله ذکر می شود که خریدار می تواند دو حلقه لاستیک خارجی با سایز و برند مورد نظر، از یکی از عاملان فروش با قیمت مصوب در حواله دریافت کند.


منبع:

1400/04/15
13:42:49
0.0 / 5
611
تگهای خبر: ارز , تولید , حمل و نقل , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان