كیفیت مهمست یا حفظ سهم بازار خودرو؟!

كیفیت مهمست یا حفظ سهم بازار خودرو؟!

سیمان: در صورتیکه چند روز گذشته به موضوعی مبنی براینکه هیچ وانت آریسانی در دو ماهه سال جاری در مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو تولید نشده است، مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان از شروع پروژه راه اندازی خط تولید وانت آریسان بهبود یافته با موتور دوگانه سوز XU7 ارتقا یافته، آگاهی داده است. آریسان های بهبودیافته تولید می شوند اما سطح کیفی آن فعلا دو ستاره باقی می ماند!


طبق گزارش روز چهارشنبه هفته گذشته ایسنا، از وضعیت تولید گروه صنعتی ایران خودرو در دو ماهه نخست امسال، در طول این مدت (فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) تولید وانت آریسان و پژو ۲۰۰۸ صفر بوده است.
حال امروز (شنبه)، این خودروساز از شروع تولید وانت آریسان های بهبودیافته آگاهی داده است، بدین سبب این توقف تولید دو ماهه وانت آریسان می تواند به جهت تولید نسخه بهبودیافته یا در حقیقت ارائه این مدل وانت با موتور دوگانه سوز XU۷ باشد.

تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه وانت آریسان جدید
طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، بیژن زاهدی فرد-مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان- در این رابطه ضمن اعلام شروع پروژه راه اندازی خط تولید وانت آریسان بهبودیافته، در این شرکت، اظهار نمود: گروه صنعتی ایران خودرو بمنظور حفظ سهم بازار در زمینه خودرو های کار، پروژه ایجاد خط تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه نسل بهبود یافته وانت آریسان را در ایران خودرو خراسان آغاز نموده است.
وی ادامه داد: بر طبق راهبردهای تعیین شده در عرصه تولید و توسعه سبد محصولات، از شروع اردیبهشت ماه جهت راه اندازی خط تولید نسل جدید وانت آریسان اقدام شده است. این امر علاوه بر حفظ و توسعه سهم گروه صنعتی ایران خودرو در بازار خودرو های کار، سبب ایجاد تولید پایدار در ایران خودرو خراسان و حفظ و توسعه اشتغال در سطح استان نیز می شود.
این مدیر صنعتی در ارتباط با تغییرات این خودرو نسبت به نسل قبلی آن، اظهار داشت: این محصول به موتور دوگانه سوز XU۷ ارتقا یافته، مجهز شده که نیروی محرکه آن به چرخ های جلو منتقل می شود. همین طور با تغییراتی که در بدنه این خودرو انجام شده، ظرفیت تاب آوری آن تا ۱۰۰۰ کیلوگرم و بار مجاز برای حمل به بالای ۶۰۰ کیلوگرم رسیده است. این خودرو به مخزن سوخت ۷۵ لیتری گاز CNG تجهیز شده و برای افزایش ایمنی و گنجایش بیشتر مخزن سوخت بنزین با ظرفیت ۴۰ لیتر به همراه زاپاس بند به زیر بدنه منتقل شده است.

۵۰۰۰ دستگاه آریسان جدید تا آخر سال عرضه خواهد شد
زاهدی فرد در ارتباط با سطح کیفیت این محصول اشاره کرد: این خودرو شرایط احراز سطح آلایندگی استاندارد یورو پنج را داراست و تولید آن با دو ستاره کیفی شروع می شود و با برنامه ریزی های انجام شده تا سطح سه ستاره کیفی ارتقا کیفیت خواهد داشت.
او در آخر در ارتباط با زمان تولید انبوه و عرضه آن به بازار اظهار داشت: پروژه ایجاد خط بدنه سازی از شروع اردیبهشت ماه شروع شده و همزمان، اقدامات لازم در سالن های بدنه، رنگ و مونتاژ برای تولید انبوه این محصول در حال انجام می باشد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، در اوایل مهرماه امسال تولید این محصول در ایران خودروخراسان شروع و تا آخر سال ۵۰۰۰ دستگاه از آن روانه بازار خواهد شد.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، با توجه به این که آخرین آریسان های تولید متعلق به اسفند ماه سال ۱۳۹۹ است و در ایران خودرو دیزل تولید شده، در ارزیابی های کیفی تولیدات اسفند ماه سال قبل تنها موفق به کسب دو ستاره از پنج ستاره کیفی شده است؛ اما نکته جالب اینجاست که بعد از دو ماه توقف تولید و شروع تولید آن بصورت بهبودیافته، مقرر است همچنان در همان سطح کیفی باقی بماند.
آنطور که مدیران عامل ایران خودرو خراسان اعلام نموده، گروه صنعتی ایران خودرو بمنظور حفظ سهم بازار در زمینه خودرو های کار، پروژه ایجاد خط تولید نسل بهبود یافته وانت آریسان را در ایران خودرو خراسان آغاز نموده است؛ حفظ سهم بازار در زمینه خودرو های کار برای ایران خودرو مهمست اما این که همین خودرو ها همانطور که از اسمشان پیداست، وسائل درآمدزایی تعدادی خیلی از مردم است که بر روی این وانت های بی کیفیت کار می کنند و کیفیت پایین آنها می تواند خطرآفرین برای راننده آن و حتی سایر خودرو ها و سرنشینانی که در جاده ها و بزرگراه ها در راه آنها هستند، باشد.
منبع:

1400/04/05
23:08:14
0.0 / 5
601
تگهای خبر: ارز , استاندارد , ایران , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان