در اردیبهشت ماه؛

پروازهای عبوری از آسمان ایران 130 درصد رشد كرد

پروازهای عبوری از آسمان ایران 130 درصد رشد كرد

پروازهای عبوری از آسمان ایران در اردیبهشت سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد ۱۳۰ درصدی داشته است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، بر مبنای آماری که شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از وضعیت پروازهای عبوری تجاری خارجی اعلام نموده، در اردیبهشت سال جاری ۱۰ هزار و ۸۴ سورتی پرواز عبوری انجام شده؛ در حالیکه در ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۹) ۴ هزار ۳۸۹ سورتی پرواز انجام شد که نشان دهنده رشد ۱۲۹.۷ درصدی پروازهای عبوری در یک سال گذشته است.
اوایل سال قبل و به دنبال انتشار کرونا که به توقف خیلی از پروازها در دنیا منجر گردید، شاهد کاهش شدید پروازهای عبوری بودیم که امسال و با از سر گیری پروازها در دنیا، روند رو به رشد تردد هواپیماهای خارجی از آسمان ایران که از نیمه دوم سال قبل شروع شده بود، ادامه دارد.
در فروردین سال جاری هم ۱۱ هزار و ۴۲۶ سورتی پرواز عبوری انجام شده بود که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل (فروردین ۱۳۹۹) که این شاخص ۵ هزار و ۱۶۲ سورتی پرواز بود، رشد ۱۲۱.۳ درصدی داشته است.
در مجموع دو ماهه سال جاری ۲۱ هزار و ۵۱۰ سورتی پرواز عبوری از آسمان ایران انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (دو ماهه نخست ۱۳۹۹) که مجموعاً ۹ هزار و ۵۵۹ سورتی پرواز انجام شده بود، رشد ۱۲۵.۲ درصد را نشان داده است.
با این حال بیشترین تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در ۱۳ سال گذشته به سال ۱۳۹۶ با ۴۲۶ هزار و ۶۸۴ سورتی پرواز اختصاص دارد و در دو ماهه نخست همان سال (فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۶) مجموعاً ۶۴ هزار و ۴۴۵ سورتی پرواز انجام شده بود.
بنابراین تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در دو ماهه نخست ۱۴۰۰ در مقایسه با دو ماهه نخست سال ۱۳۹۶ کاهش ۱۹۹.۶ درصدی را نشان داده است.


منبع:

1400/03/26
22:34:56
0.0 / پنج
749
تگهای خبر: ایران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان