كاهش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی

كاهش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی

سیمان: رییس اتحادیه بارفروشان تهران از کاهش قیمت گوجه فرنگی، سیب زمینی، انبه و موز آگاهی داد.


مصطفی دارایی نژاد در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار هزارتومان کاهش یافته است، اظهار نمود: ورود گوجه فرنگی های لار و کازرون به بازار موجب کاهش قیمت این محصول شده و هم اکنون نیز قیمت گوجه فرنگی درجه یک بصورت عمده در میدان مرکزی از ۶۰۰۰تومان به ۵۰۰۰تومان رسیده است.
وی افزود: سیب زمینی گرگانی و سیب زمینی درجه یک اصفهان هم امروز هزارتومان در بازار افت قیمت داشتند؛ بطوریکه سیب زمینی گرگانی با قیمت ۳۵۰۰تا ۴۰۰۰تومان و سیب زمینی اصفهان نیز با قیمت ۵۰۰۰تومان بصورت عمده در میدان مرکزی به فروش رسید.
رییس اتحادیه بارفروشان افزود: هفته آتی هم در این دو محصول باردیگر کیلویی هزارتومان افت قیمت خواهیم داشت؛ برای اینکه بار زیاد و با کیفیتیوارد بازار شده است.
دارایی نژاد در ادامه به کاهش قیمت موز و انبه نیز اشاره نمود و اظهار داشت: ۵۰کانتینر انبه روز گذشته وارد کشور شد و ۱۵۰کانتینر دیگر نیز فرا می رسد که بعد از ورود به مرز ترخیص خواهند شد. بدین سبب قیمت انبه که در میدان مرکزی کیلویی ۴۰ تا ۴۵ تومان است امشب به ۳۵ تا ۳۷هزارتومان خواهد رسید و قیمت آن اساسا شکسته خواهد شد.
وی اشاره کرد: قیمت انبه داخلی نیز ۳۵ هزارتومان است و میناب و سیستان و بلوچستان تامین کننده انبه کشور هستند. قیمت انبه داخلی در میدان مرکزی در هفته آتی کاهشی و به ۳۰هزارتومان خواهد رسید.
رییس اتحادیه بار فروشان اضافه کرد: موز کارتن کوچک هندی کیلویی ۲۰هزارتومان و موز کارتن بزرگ نیز بصورت عمده در میدان کیلویی ۲۱ هزارتومان است. همین طور حدود ۶۰۰۰ تن موز وارد کشور شده و ۱۵۰کانتینر هم فرا می رسد و قیمت موز در هفته آتی کاهشی خواهد بود.
1400/03/18
22:48:12
0.0 / پنج
930
تگهای خبر: بازار , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیمان سیمان