رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:

راه های روستایی با تحقق بودجه 1400 متحول می شوند

راه های روستایی با تحقق بودجه 1400 متحول می شوند

به گزارش سیمان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: محقق شدن اعتبار پیشبینی شده توسط مجلس در سال ۱۴۰۰ برای راه های روستایی، باعث تحول این بخش خواهد شد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، داریوش امانی بامداد چهارشنبه در شورای راه و شهرسازی خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار نمود: سال قبل اعتبارات راه خراسان شمالی حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از انعقاد تفاهمنامه با استانداری خراسان شمالی به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان اطلاع داد و اظهار داشت: این در شرایطی است که بودجه راه استان هایی مانند اصفهان ۶۰۰ میلیارد تومان است.
وی از خرابی شدید ۱۴۲ کیلومتر از طریق های خراسان شمالی هم اطلاع داد و اضافه کرد: اصلاح این خرابی ها ۱۷۲ میلیارد تومان هزینه دارد.
امانی خاطرنشان کرد: طبق تفاهمنامه امضا شده بناست نقاط پر حادثه و تجهیز راه داری ها مورد توجه جدی قرار بگیرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: مجلس در حوزه راه های روستایی سر فصل اعتبارات را استانی کرده است بنابراین در این بخش سر فصل ملی نداریم.
وی اضافه کرد: در صورتیکه اعتبار پیشبینی شده توسط مجلس در حوزه راه های روستایی محقق شود، یک کار بزرگ صورت خواهد پذیرفت.
امانی ضمن اشاره به بودجه ۱۵ هزار میلیارد تومانی این حوزه، اظهار داشت: این اعتبار در ارتباط با نیمه دوم سال و با شرط فروش مازاد نفت می باشد که این امر کار را سخت می کند.
رئیس سازمان حمل و نقل جاده ای در پایان اظهار داشت: پروژه های خراسان شمالی که بیشتر از ۷۰ درصد تکمیل شده اند و راه هایی که زیرسازی اش به اتمام رسیده، تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.


منبع:

1400/03/12
18:23:10
0.0 / پنج
850
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان