اسلامی در صحن مجلس:

بزرگراه تبریز- اهر طی روزهای آینده افتتاح می شود

بزرگراه تبریز- اهر طی روزهای آینده افتتاح می شود

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ما در ایام آینده بزرگراه 90 کیلومتری تبریز- اهر را افتتاح می نماییم که این پروژه سهم خودرا در قطعات جنوبی کریدور خواهد گذاشت.به گزارش سیمان به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، سوال الله وردی دهقانی نماینده مردم ورزقان از وزیر راه و شهرسازی درباره علت اجرای تبعیض آمیز طرح ها و پروژه های بزرگ زیرساختی همچون راه آهن و بزرگراه ها در سراسر کشور و علت تصمیم به تغییر در روند اجرای دو بزرگراه در ورزقان در دستور کار قرار گرفت.
محمد اسلامی در پاسخ به سوال مذکور، اظهار داشت: این پروژه تلفیقی از مسیر بین المللی نوردوز- ورزقان- خواجه- تبریز است که مطالعات آن سال ۸۶ شروع شده و طرح کریدور آن هم در سال ۸۷ تصویب شده است. برمبنای فرآیندی که برای تامین اعتبارات این پروژه طی شده، این پروژه تا سال ۹۷ کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی اشاره کرد: در این دوره وزارت راه و شهرسازی رایزنی و هماهنگی هایی را با مس سنقر که یکی از مراکز بزرگ صنعتی و معدنی منطقه است، انجام داد تا این پروژه تامین اعتبار و راه اندازی شود.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: ما در ایام آینده بزرگراه ۹۰ کیلومتری تبریز- اهر را افتتاح خواهیم کرد که این پروژه سهم خودرا در قطعات جنوبی کریدور خواهد گذاشت.
اسلامی خطاب به نماینده سوال کننده، اظهار داشت: مسیر پروژه نوردوز- ورزقان- خواجه- تبریز برمبنای مفروضات مهندسی انتخاب شده است و امیدواریم با تعامل ایمیدرو برای ۶۰ کیلومتر باقیمانده و تکمیل قطعات نیمه تمام، تامین اعتبار نماییم.
وی گفت: بزرگراهی که به آن اشاره شد، مقرر است یک مسیر بین المللی شود و ۹۷ درصد باری را که در این نقطه وجود دارد، به خود اختصاص دهد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: متاسفانه دستور توقف این پروژه داده شده و الان ۱۰ ماه است که این پروژه تعطیل شده و سوال ما این است که چه کسی هزینه های تمام شده برای این پروژه را جبران می کند؟ دلیلی نداشت با یک تصور اشتباه یک پروژه بین المللی را تعطیل نماییم.
اسلامی اضافه کرد: بنده هیچ گاه در خدمات رسانی به مردم ورزقان کوتاهی نمی کنم و اجازه تصرف نمی دهم. آنچه امروز برای ما مهم می باشد، آبادانی کشور و رفع مسائل و دغدغه های مردم است. ما بیشتر پروژه های تاریخی سنوات گذشته را در این دوره تکمیل و بهره برداری کردیم.
وی اظهار داشت: تمام اقدامات وزارت راه و شهرسازی برمبنای معادلات مهندسی بوده و احکام آن هم مشخص است. از شما نمایندگان درخواست دارم که با این وزارتخانه همراهی کنید تا پروژه راه اندازی بزرگراه بین المللی در این منطقه تعطیل نشود.


1400/03/11
10:43:04
0.0 / پنج
857
تگهای خبر: خدمات , راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان