وزیر صمت:

اختیارات وزارت صمت در حوزه مرزنشینی به استانداران واگذار میشود

اختیارات وزارت صمت در حوزه مرزنشینی به استانداران واگذار میشود

به گزارش سیمان آذربایجان غربی وزیر صمت از آمادگی وزارت صمت برای واگذاری تمام اختیارات خود در حوزه مرزنشینی به استانداران آگاهی داد و اظهار داشت: آذربایجان غربی پایلوت برای شروع و اجرای این تصمیم است.


علیرضا رزم حسینی امروز ۷ خرداد در جلسهدر شورای ساماندهی مبادلات مرزی پیرانشهر که با موضوع بررسی مشکلات کولبران در محل فرمانداری شهرستان مرزی پیرانشهر با حضور استاندار، نماینده مجلس، معاونین وزیر و مسئولین شهرستانی برگزار شد، اضافه کرد: آذربایجان غربی بعنوان پایلوت در این تصمیم تمامی اختیارات وزارتخانه را برای ساماندهی مرزنشینان به کار گیرد.
وی با اعلان اینکه مدیریت یکپارچه پایانه های مرزی در وزارت راه و شهرسازی می باشد، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت بعنوان مجموعه همکار در این راستا تمام تلاش خودرا در جهت روان سازی و تسهیل امور انجام خواهد داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: آن قسمتی از امورات مربوطه که مرتبط به وزارت صمت است استاندار با جدیت تمام پیگیری نماید.
رزم حسینی مرزهای پیرانشهر و سردشت را از مرزهای اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: می خواهیم با کشورهای همسایه غربی صادرات گسترده تری داشته باشیم، کالاهای ایرانی برای این کشورها جذاب است و این مرزها در این راستا ظرفیت های بسیار گسترده ای دارند.
وی با اشاره به این که خلق پول در سردشت و پیرانشهر به سبب همین مبادلات مرزی بسیار بالاست، اشاره کرد: از این ظرفیت باید استفاده بهینه گردد و خلق پول تبدیل به تولید و اشتغال شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی این وزارتخانه برای تامین زیرساخت های لازم در قالب شهرک ها و نواحی صنعتی در این منطقه آگاهی داد.

رزم حسینی همین طور با اشاره به راه اندازی سامانه با ظرفیت جامع تجارت اظهار داشت: یکپارچگی امور در این سامانه باید محقق شود و دستگاهها موازی کاری نداشته باشند.
وی با اعلان اینکه شهرهای مرزی در تامین امنیت ملی خدمات بهادار ای داشته اند، اظهار داشت: امنیت مرزها مرهون پایمردی مردمان مرزنشین همچون پیرانشهر و سردشت است.

وزیر صمت در آخر اشاره کرد: شهدای گرانقدرمان برای حفظ و تمامیت ارضی کشور جانفشانی نمودند و ما نیز باید در کنار این فداکاریها اقتصاد مردم منطقه را تقویت و تامین نماییم.
منبع:

1400/03/08
11:31:18
0.0 / پنج
903
تگهای خبر: ایران , تجارت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیمان سیمان