از گرانفروشی نانوایان به كجا شكایت كنیم؟

از گرانفروشی نانوایان به كجا شكایت كنیم؟

سیمان: با وجود این که هنوز قیمت جدید نان اعلام نشده خیلی از نانوایی ها قیمت خودرا بالا بردند که برمبنای اعلام سازمان صمت تهران مردم می توانند شکایت از آنها را بوسیله تماس با شماره 124 گزارش یا در سامانه 124 ثبت کنند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در هفته های اخیر زمزمه های افزایش قیمت نان مطرح شده، اما مسئولان بخش های مختلف می گویند هنوز در این رابطه تصمیم نگرفتند و افزایش قیمت نان قبل از اعلام نرخ مصوب جدید تخلف است.
در این رابطه یدالله صادقی در گفت و گو با ایسنا، اشاره کرد: تا زمانی که مراجع ذیصلاح نرخ جدید نان را اعلام نکند، نرخ مصوبات قبلی ملاک عمل بازرسان است و با هر واحدی که تخطی کند، برخورد خواهد شد.
بگفته وی شهروندان می توانند تخلف های صنفی همچون گرانفروشی را بوسیله تماس با شماره ۱۲۴ گزارش یا در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند تا پیگیری شود.
رئیس سازمان صمت استان تهران همین طور با اعلان اینکه نان در اولویت بازرسی قرار گرفته، اظهار داشت: درحال حاضر بازرسان دائماً به نانوایی ها مراجعه می کنند و تخلفات آنها را به سازمان تعزیرات حکومتی گزارش می دهند.
هم اکنون برمبنای سامانه ۱۲۴ هنوز قیمت مصوب نان بربری ساده یارانه ای ۱۰۰۰ تومان، سنگگ ساده یارانه ای ۱۲۰۰ تومان، تافتون ساده یارانه ای ۵۵۰ تومان و لواش ساده یارانه ای ۳۰۰ تومان است. قیمت مصوب واحدهای نانوایی آزادپز نیز در سامانه ۱۲۴ به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۸۰۰، ۸۵۰ و ۴۵۰ تومان برای نان های بربری، سنگگ، تافتون و لواش ثبت شده است.
اما گزارش های میدانی نشان میدهد خیلی از نانوایان قیمت ها را زیاد کردند. بتازگی رئیس اتحادیه نانوایان کرج نیز گفته بود که مصوب شده امسال نرخ انواع نان در پایتخت حدود ۵۰ درصد افزایش یابد که این افزایش بصورت غیر رسمی اعمال شده است. اتاق اصناف نیز افزایش قیمت دستمزد کارگران، افزایش نرخ خمیر مایه، افزایش هزینه انرژی (برق، آب، گاز)، افزایش نرخ اجاره مغازه، افزایش هزینه های بهداشت نانوایی به سبب شیوع ویروس کرونا را همچون دلایل افزایش قیمت نان اعلام نموده است.
منبع:

1400/03/04
22:09:48
0.0 / پنج
1074
تگهای خبر: اجاره , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان