معاون وزیر راه و شهرسازی:

زمین نهادهای دولتی برای اجرای طرح اقدام ملی مسكن تأمین شد

زمین نهادهای دولتی برای اجرای طرح اقدام ملی مسكن تأمین شد

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای وزارت دفاع، بنیاد شهید وآموزش و پرورش تأمین شد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی بامداد پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به آخرین وضعیت بهره برداری از مسکن مهر در شهرهای جدید عنوان کرد: این پروژه در مرحله انتهایی است و تعداد باقیمانده را تا نیمه اول سال جاری به بهره برداری خواهیم رساند.
بهره برداری از ۴۵۰۰ مسکن اقدام ملی در بهارستان
وی ضمن اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن هم اظهار داشت: ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در چارچوب اجرای این طرح در دستور کار است.
مدیرعامل شرکت شهرهای جدید با اشاره به اینکه در شهر جدید بهارستان سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به صورت ثبت نامی و یک هزار واحد مسکونی به صورت مشارکتی با بخش خصوصی آغاز خواهد شد، افزود: همزمان در چارچوب تفاهمنامه های کلانی که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده تأمین زمین صورت گرفته که این پروژه ها تحرکی جدی را در عرصه زمین و مسکن بوجود می آورد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد چرایی استفاده از مجری خارجی برای اجرای اقدام ملی مسکن در بهارستان خاطرنشان کرد: مبنای ما در این طرح بهره برداری با حداقل قیمت و در کمترین زمان امکان دارد.
طاهرخانی افزود: قیمت ها و قالب اجرای پروژه از جانب شورایعالی مسکن کشور ابلاغ گردیده و ما هر آن کس که در چارچوب این برنامه اعلام همکاری کند می پذیریم و ازاین رو شرکت مجری طرح در بهارستان سرمایه گذاری کلانی بر روی خودرو و تجهیزات خود داشته و ازاین رو ظرفیت بسیار خوبی دارد.
وی تصریح کرد: همه پرسنل این شرکت ایرانی است و حتی یک نیروی خارجی هم ندارد.
باید مسکن را در موقع مقرر به مردم تحویل دهیم
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ما به مردم تعهد داده ایم و باید در زمان مشخص باید این پروژه بهره برداری شود و هم اکنون هم از هر سرمایه گذاری که تمایل به همکاری داشته باشد مطابق قوانین استقبال خواهیم کرد.
مترو بهارستان نیمه اول سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در مورد پروژه مترو بهارستان خاطرنشان کرد: زمان بهره برداری این پروژه سال ۱۴۰۰ مشخص شده است، ایستگاه ها در حال بهره برداری است، روسازی پیشرفت خوبی دارد و در حال انتخاب پیمانکاران برق هستیم و تلاش داریم فاز اول تا نیمه اول سال به بهره برداری برسد.
طاهر خانی ضمن اشاره به مترو شهر جدید مجلسی هم تصریح کرد: این پروژه به میزان ۱۰ کیلومتر در دست اجرا است و به مترو بهارستان متصل خواهد شد.
طرح محور میانی بهارستان با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود
وی با اشاره به اینکه تولید مسکن با کیفیت در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: رعایت استانداردها را در دستور کار داریم و این طرح با نهایت کیفیت اجرا می گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اجرای طرح محور میانی بهارستان افزود: این پروژه الگوی کشوری است و مقرر است با بخش خصوصی اجرایی شود.
گفتنی است متروی اصفهان _ بهارستان به طول ۱۴ کیلومتر در دست بهره برداری است،، تابحال در این پروژه ۱.۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری انجام شده، برای مسیر رفت و برگشت این پروژه ۱۴ کیلومتر ریل گذاری شده که سه هزار تن آن از ذوب آهن دریافت شده است.

1400/02/31
18:37:51
0.0 / پنج
956
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان