مسئول طرح احیا و توسعه معادن كوچك مقیاس:

200 معدن دیگر سال جاری احیا می شود

200 معدن دیگر سال جاری احیا می شود

مسئول تازه منصوب شده طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، ضمن اشاره به ۴۷۰ معدن احیا و فعال سازی شده از آغاز طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک مقایس از در برنامه قرار گرفتن ۲۰۰ معدن دیگر در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، با حکم علیرضا رزم حسینی - وزیر صنعت، معدن و تجارت - وجیه الله جعفری که هم اکنون مسئولیت ریاست هیات عاملی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو ) و معاونت وزیر را برعهده دارد، بعنوان مسئول تدوین و اجرای طرح احیاء، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس انتخاب کرد.
در حکم روز گذشته وزیر صمت آمده است: "نظر به ابلاغ تصویب نامه شماره ۱۴۵۳۶ مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تعیین وزارت صنعت، معدن و تجارت بعنوان دستگاه مجری پروژه "طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس"، با عنایت به سوابق، توانمندی و تعهد شما، بدینوسیله مسئولیت تدوین و اجرای این برنامه به جنابعالی واگذار می شود.
انتظار دارم با جلب مشارکت و همکاری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها، مدیران و دیگر بخش های مرتبط، تکمیل این پروژه طبق زمانبندی مقرر محقق شود. ضمناً لازم است پیشرفت ماهانه امور به صورت مستمر به معاونت طرح و برنامه و دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گزارش گردد. از خداوند متعال موفقیت شما را در انجام اثربخش وظایف محوله خواهانم."
در این راستا، وجیه الله جعفری در ارتباط با برنامه های خود در حوزه مسئولیت جدید در جلسه پایش اقدامات و برنامه های طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو، مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، رئیس خانه معدن ایران، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی، مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی و معادن ایمیدرو برگزار شد، اظهار نمود: بسته های مزایده برای اجرا در ۱۰ استان کشور و به صورت پایلوت در استان های مازندران و کرمان تهیه شده است. این بسته سرمایه گذاری در گام نخست، معادن زغال سنگ، مس، سنگ آهن، پلی متال و کرومیت را شامل می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بسته ها به صورت هدفمند تهیه شده و در آن فرایند واگذاری و همینطور جایگاه مجموعه های حمایتی همچون صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی مشخص شده است.

۶۱ معدن در ماه جاری، احیاء و فعال شد
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه در اردیبهشت ماه جاری، ۶۱ معدن احیاء و فعال سازی شده است، خاطرنشان کرد: پارسال در مجموع ۲۵۳ معدن کوچک و متوسط در کشور، احیا و فعال شدند. همینطور طی این مدت ۱۵ واحد فرآوری به منظور صدور جواز تاسیس، افزایش ظرفیت و تأمین مواداولیه به وجود آمد. ۴۷۰ معدن از آغاز طرح تابحال احیاء و توسعه یافته است و فعال سازی ۲۰۰ معدن امسال مورد توجه است.
طبق پیگیری ایسنا، این مقام مسئول قرار شده است که برنامه های خود در سمت جدید را به تفضیل بیان کند.
منبع:

1400/02/29
19:45:11
0.0 / پنج
1025
تگهای خبر: ایران , تجارت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان