در گزارش سیمان اعلام شد؛

فقط یك چهارم وام كرونایی مصوب، به شركتهای ریلی مسافری پرداخت گردید

فقط یك چهارم وام كرونایی مصوب، به شركتهای ریلی مسافری پرداخت گردید

به گزارش سیمان دبیر انجمن شرکتهای حمل و نقل ریلی اظهار داشت: از ۹۴۰ میلیارد تومان وام مصوب کرونایی، تنها ۲۳۰ میلیارد تومان به شرکتهای حمل و نقل ریلی مسافری پرداخت شده است.سبحان نظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: با گذشت بیشتر از یک سال از تصویب تخصیص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای شرکتهای حمل و نقل ریلی مسافری تا به امروز مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان معادل کمتر از یک چهارم از این تسهیلات پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: این در شرایطی است که شرکتهای ریلی مسافری با افت شدید تقاضا به دلیل محدودیت های کرونایی حاکم بر کشور و محدودیت ۵۰ درصدی فروش بلیت به دلیل رعایت پروتکلهای بهداشتی روبه رو شده اند.
به گفته دبیر انجمن شرکتهای حمل و نقل ریلی، شرکتهای ریلی مسافری بعنوان شرکتهای پیشرو و موفق در بین تمامی شیوه های حمل و نقل در اجرای پروتکلهای بهداشتی از روز اول ابلاغ این مصوبه، با رعایت ظرفیت حداکثر ۵۰ درصدی قطارهای مسافری علاوه بر مهم دانستن مصوبه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، تحت فشار اقتصادی بوده اند.
سنگ اندازی های بانک عامل در راه اعطای تسهیلات کرونایی
نظری افزود: با این وجود متأسفانه بانک عامل پرداخت تسهیلات مذکور، با گذشت بیشتر از یک سال، اکثریت شرکتهای مسافری ریلی را در پیچ و خم بروکراسی اداری معطل و همچنان از پرداخت تسهیلات کرونایی محروم نگهداشته است.
وی تصریح کرد: با وجود رشد بی سابقه هزینه های شرکتهای ریلی مسافری و عدم افزایش متناسب نرخ بلیت، این شرکت ها به عرضه خدمات خود ادامه می دهند در حالیکه برای هزینه های جاری و بعضاً دستمزد پرسنل خود هم با مشکلات عدیده دست به گریبان هستند.
دولت جلوی ورشکستگی و تعدیل نیرو در شرکتهای ریلی را بگیرد
فعال صنفی صنعت حمل و نقل ریلی به اضافه شدن هزینه های ضد عفونی و بهداشتی به هزینه های جاری شرکتهای ریلی مسافری اشاره و اظهار نمود: این مورد باعث بروز مشکلات جدیدی برای این شرکتهای خصوصی شده است؛ بنابراین از دولت درخواست داریم در جهت تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات کرونایی مصوب، با بانک عامل هماهنگی به عمل آورد تا با پرداخت آن از ورشکستگی و تعدیل های گسترده نیروی انسانی در این بخش جلوگیری گردد.


منبع:

1400/02/26
13:47:29
0.0 / پنج
827
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان