از امروز آغاز می شود

دومین پیش فروش محصولات ایران خودرو در سال ۱۴۰۰

دومین پیش فروش محصولات ایران خودرو در سال ۱۴۰۰

سیمان: درست سال گذشته، به مناسبت عید سعید فطر بوده که نخستین طرح پیش فروش و فروش فوق العاده محصولات خودروسازان داخلی با عرضه 25 هزار دستگاه برگزار شد؛ حال گروه صنعتی ایران خودرو مجدد به همین مناسبت، پیش فروش چهار محصول خودرا از امروز (شنبه) آغاز نموده و سه روز اجرائی می کند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، ۲۵ فروردین ماه سال جاری بود که ثبت نام جهت شرکت در نخستین طرح پیش فروش حداکثر یکساله محصولات گروه صنعتی ایران خودرو با عرضه چهار محصول گروه صنعتی ایران خودرو شامل دناپلاس توربو اتوماتیک، راناپلاس، سورن پلاس و پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه ای، انجام شد که در آن، در مجموع یک میلیون و ۲۱ هزار و ۹۶ نفر برای ۳۶ هزار دستگاه خودرو شرکت کردند و قرعه کشی آن ۲۹ فروردین ماه انجام شد.
به تفکیک و طبق آمار، ۴۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر برای پژو ۲۷۰ دستی با ظرفیت ۴۰۰۰ دستگاه، ۱۰۱ هزار و ۲۹۰ نفر برای راناپلاس با ظرفیت ۱۴ هزار دستگاه، ۲۱۶ هزار و ۷۳۵ نفر برای سورن پلاس با ظرفیت ۶۰۰۰ دستگاه و ۲۶۸ هزار و ۵۷۱ نفر برای خودروی دناپلاس توربواتوماتیک با ظرفیت ۱۲ هزار دستگاه شرکت کردند.

آغاز ثبت نام از امروز (شنبه) تا دوشنبه (۲۷ اردیبهشت)
اکنون گروه صنعتی ایران خودرو دومین پیش فروش حداکثر ۱۲ ماهه این گروه خودروسازی در سال ۱۴۰۰ را به مناسب عید سعید فطر از امروز (شنبه ۲۵ اردیبهشت) به مرحله اجرا در آورده و تا سه روز (تا روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه) ادامه خواهد داد.
این مرحله از پیش فروش محصولات ایران خودرو در حالی برگزار می گردد که عرضه خودرو در قالب دو طرح توسط دو خودروساز اصلی و انتخاب مشتری به روش قرعه کشی بعنوان یکی از با اهمیت ترین وقایع صنعت خودرو طی سال 1399، برای اولین بار همزمان با عید سعید فطر (خرداد ۱۳۹۹) برای محصولات ایران خودرو و سایپا و با عرضه ۲۵ هزار دستگاه شروع شد.
در این مرحله، گروه صنعتی ایران خودرو بمنظور پاسخگویی به نیاز مشتریان، همچون مرحله قبلی، پیش فروش چهار محصول پرمتقاضی خود شامل پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه ای، رانا پلاس، سورن پلاس و دناپلاس توربوشارژر اتوماتیک را عرضه نموده است. موعد تحویل این خودرو ها برمبنای نوع محصول، از فروردین تا خرداد سال ۱۴۰۱ و با ارزشی مطابق قیمت خودرو در زمان تحویل مندرج در قرارداد بر طبق نوع خودرو انتخابی، تعیین شده است.
طبق روال همه طرح های فروش، نهایتا سه روز بعد از اختتام مهلت مشتریان نهایی احراز هویت شده و قرعه کشی در حضور نهادهای نظارتی برگزار و مشتریان نهایی مشخص خواهند شد. ثبت نام و اطلاع از برندگان نهایی همچون روال همیشه، بوسیله سایت فروش اینترنتی به آدرس esale.ikco.i خواهد بود. ضمن این که اسامی برندگان بوسیله ارسال پیامک نیز اعلام می شود.
مشتریان نهایی، ظرف مدت پنج روز فرصت دارند که وجه علی الحساب خودرو را مطابق جدول بوسیله همان سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو پرداخت کنند و الباقی وجه خودرو در زمان ارسال دعوتنامه با لحاظ هزینه های قانونی تعیین و دریافت خواهد شد.
همچنان این امکان برای منتخبان طرح های قبلی ایران خودرو که موفق به واریز وجه در طرح های پیشین فروش خودروسازان نشده اند، وجود دارد که باردیگر بتوانند در این مرحله از فروش، مبادرت به ثبت نام کنند.


همچنان شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای ثبت نام و شرکت در این مرحله از پیش فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو طبق روال سابق و مطابق مصوبه کمیته خودرو خواهد بود.
بنابراین بمنظور دسترسی مشتریان واقعی به خودرو، محدودیت ها برای ثبت نام در طرح های فروش قبل، در این طرح نیز اعمال می شود که همچون آنها می توان به گذشت ۴۸ ماه از زمان ثبت نام یا تحویل خودرو از شرکت های ایران خودرو و سایپا، نداشتن پلاک فعال شخص متقاضی، لزوم ارائه گواهینامه رانندگی، شماره تلفن و شماره حساب بانکی به نام متقاضی، ممنوعیت انتقال امتیاز و حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث و عدم امکان صلح و نقل و انتقال خودرو حتی بصورت وکالتی اشاره نمود.
گارانتی خودرو نیز بعد از پنج ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه ابطال می گردد. ضمن این که در زمان مراجعه به نمایندگی، کارکرد حداقل ۱۰۰۰ کیلومتری خودرو الزامی است.
متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو مراجعه کرده؛ ضمن این که برای پاسخ گویی به سوالات حین ثبت نام، شماره تلفن ۰۲۱۸۲۲۷۲۷۲۷ نیز اختصاص یافته است.
منبع:

1400/02/25
20:36:10
0.0 / پنج
800
تگهای خبر: ارز , ایران , اینترنت , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان