بنیاد مسكن ساخت ۱۶ هزار واحد مسكن ملی را شروع كرد

بنیاد مسكن ساخت ۱۶ هزار واحد مسكن ملی را شروع كرد

به گزارش سیمان معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تأیید بیشتر از ۴۲ هزار متقاضی مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد اطلاع داد و اظهار داشت: راه اندازی حدود ۱۶ هزار واحد آغاز و زمین ۱۸ هزار واحد در حال آماده سازی است.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد حق شناس اظهار داشت: مسئولیت راه اندازی مسکن ملی در ۶۵۲ شهر که بیشتر آنها زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و برخی بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هستند بر عهده بنیاد مسکن می باشد. در این شهرها بنیاد مسکن بیشتر از ۴۲ هزار و ۵۱۶ متقاضی مؤثر دارد که ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه خویش را به حساب واریز کرده اند، این افراد دارای شرایط لازم هستند و برای دریافت مسکن ملی تأیید شده اند.
حق شناس افزود: طبق تقسیم بندی های بنیاد مسکن، حدود ۲۳ هزار و ۶۳۶ واحد معادل ۵۵ درصد کل متقاضیان پروژه هایی است که مستقیماً توسط بنیاد راه اندازی می شوند و تعداد ۹ هزار و ۳۴۳ مورد معادل ۲۱.۷ درصد در ارتباط با گروه ساخت است. همینطور ۳ هزار و ۷۹۶ واحد معادل ۸.۸۴ درصد هم انبوه سازان با نظارت بنیاد مسکن، مسئولیت دارند. همینطور ۶ هزار و ۱۴۱ مورد هم انفرادی یک تا چهار نفر تحت مسئولیت بنیاد مبادرت به ساخت خواهند کرد.
به گفته معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۷۵ درصد اراضی برای انفرادی سازهای بین یک تا چهار نفر و گروه های ساخت، تأمین شده است که حدود ۲ هزار نفر از آنها کار راه اندازی واحدهای مسکن ملی را شروع کردند.
حق شناس توضیح داد: تعداد واحدهای مسکن ملی که مطابق سامانه بنیاد مسکن راه اندازی آنها را شروع کرده است حدود ۱۸ هزار واحد در مرحله آماده سازی زمین هستند که اینها با عنایت به اراضی بکر نیازمند خاکبرداری و در مرحله کار است. همچنین، ۱۵ هزار و ۶۱۰ واحد دارای پیشرفت فیزیکی هستند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۶۶ واحد توسط بنیاد شروع شده و ۹۹۰ واحد هم توسط بنیاد با همراهی انبوه سازان شروع شده است. در عین حال ۲ هزار و ۵۴ واحد هم به شکل انفرادی و گروهی در حال ساخت هستند.


منبع:

1400/02/24
22:21:34
0.0 / پنج
898
تگهای خبر: راه و شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیمان سیمان