در نشست گروه صنعتی ایران خودرو مطرح شد

تغییر نگاه ایران خودرو به توسعه

تغییر نگاه ایران خودرو به توسعه

به گزارش سیمان در نشست گروه صنعتی ایران خودرو این گونه عنوان شد که نگاه ایران خودرو به توسعه تغییر کرده که توانسته است خودروهایی در ترازهای جهانی طراحی و تولید نماید، اعتقاد دارد که در این راه اعتماد مشتریان به آنها و تولید داخل جلب خواهد شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وجیه الله جعفری، در نشست امروز (چهارشنبه) خود با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن تاکید براینکه با ایجاد ارتباط و جلب اعتماد متقابل، بایستی به سمت سرمایه گذاری با هدف توسعه صنعت کشور حرکت کرد، اظهار نمود: سرمایه گذاری در بخش صنعت دستاوردهای مهمی همچون حفظ و ایجاد اشتغال و سودآوری و ایجاد درآمد دارد؛ این مورد همچون سیاست های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو، اظهار داشت: نگاه این خودروساز به مبحث توسعه تغییر کرده و وقتی خودروهایی را طراحی نموده که هم تراز خودرو های روز جهانی است، نگاه مشتریان به تولید داخل کشور هم تغییر و به آن اعتماد خواهند کرد. ایران خودرو دارای جنبه های اجتماعی و مورد توجه مردم است. تغییرات فعلی در راه توسعه این شرکت امیدواری زیادی بوجود آورده است؛ انتظار می رود این تلاش ها بتواند آنچه مورد نیاز و خواست مشتریان است را علیرغم مشکلات فعلی فراهم آورد.

تعریف پروژه های مشترک در دو حوزه معدن و خودروسازی؛ افزایش داخلی سازی و کاهش ارزبری
معاون وزیر صمت ضمن استقبال از طرح های همکاری عرضه شده از جانب ایران خودرو، تصریح کرد: مواداولیه بخش عمده ای از قطعات و تجهیزاتی که در خطوط تولید خودروسازی استفاده می شود، در رابطه با حوزه معدن است و طرح های همکاری عرضه شده و تعریف پروژه های مشترک، می تواند سبب افزایش ساخت داخل و کاهش ارزبری تولید شود.
جعفری، مدیریت نقدینگی و درآمد حاصل از فروش حوزه معدن و استفاده بهینه از آنرا از نتایج حاصل از همکاریهای مشترک با ایران خودرو دانست.
رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: همکاری هایی که از گذشته با گروه صنعتی ایران خودرو داشته ایم را همچنان با روش هایی متفاوت ادامه خواهیم داد و با تعاریف و مفاهیم جدید، این همکاری ها را دنبال خواهیم کرد؛ طراحی محصولات جدید، فناوری و سایر فعالیتهای ایران خودرو می تواند منجربه توسعه ساخت داخل و کاهش ارزبری شود.

توافق ایجاد کارگروه مشترک ایران خودرو و ایمیدرو
در ادامه این نشست، فرشاد مقیمی -مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- ضمن قدردانی از حمایت های ایمیدرو، اظهار نمود: این مجموعه همواره همکار خوبی در رفع موانع و مشکلات تولید بوده است؛ امید است که در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها هم این حمایت ها تقویت شده و سبب دلگرمی باشد تا ما هم این مسیر را با قوت بیشتری دنبال نماییم.
وی از توافقات صورت گرفته برای ایجاد کارگروه مشترک با ایمیدرو اطلاع داد و اظهار داشت: در این کارگروه پروژه هایی که اجرای آن منجر به پیشگیری از خروج ارز از کشور می شود، بررسی خواهد شد.
مقیمی این توافق را نقطه عطفی در صنعت خودروی کشور دانست و اضافه کرد: همکاری با ایمیدرو می تواند به قطع وابستگی در بخش هایی از زنجیره تأمین قطعات سرعت بخشیده و با حمایت شرکت هایی که در حوزه معدنی فعالیت می نمایند، اهداف داخلی سازی در زمان کوتاه تری محقق خواهد شد. صنعت خودروسازی عامل رونق و توسعه بیشتر از ۶۰ رشته صنعتی دیگر است.

هدف گذاری تولید ۶۳۰ هزار دستگاه محصول ایران خودرو
وی خاطرنشان کرد: پارسال بیشتر از ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال ۱۳۹۸ تولید کرده ایم که به معنای جهش در سایر صنایع بالادستی و پایین دستی است. هدف تولید ۶۳۰ هزار دستگاه امسال هم در دسترس می باشد و تحقق آن با همت سازندگان و زنجیره تأمین جای تردید ندارد.
مقیمی جلوگیری خروج ارز از کشور و ایجاد و حفظ اشتغال را از نتایج همکاری ایران خودرو و ایمیدرو در داخلی سازی تولید دانسته و اظهار نمود: هرکجا که ساخت داخل داشته ایم، منجر به کاهش قیمت تمام شده هم شده که این مورد به نفع مشتریان ایران خودرو است.
در این نشست، گزارشی از عملکرد سال قبل گروه صنعتی ایران خودرو و همینطور برنامه ها و اهداف سالجاری در حوزه های مختلف، تولید، خودکفایی، فروش، توسعه محصول، کیفیت و... عرضه شد و رئیس هیات عامل ایمیدرو هم از سالن موتورسازی و مرکز تحقیقات این شرکت بازدید کرد.
منبع:

1400/02/22
22:50:31
0.0 / پنج
885
تگهای خبر: ارز , ایران , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیمان سیمان