شناسنامه فنی- ملكی ساختمان ارزش افزوده برای املاك به وجود می آورد

شناسنامه فنی- ملكی ساختمان ارزش افزوده برای املاك به وجود می آورد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان برای ساختمان های بالای 1500 متر مربع الزامی است و کمتر از آن اختیاری است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سیدعلیرضا میرجعفری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاریهای آموزشی و پژوهشی این انجمن با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اعلان اینکه امروز این تفاهم نامه در امتداد ارتقای صنعت ساختمان استان تهران به امضا می رسد اظهار داشت: از این پس اعضای دو نهاد و تشکل صنفی فعال در بخش ساخت و ساز و ساختمان می توانند از خدمات آموزشی یکدیگر بهره مند شوند و هم مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی تهران از آموزش های مدیریت پروژه بهره مند می شوند و هم اعضای این انجمن در دوره های عالی نظام مهندسی شرکت خواهند کرد.
وی اضافه کرد: تأخیر در پروژه ساختمانی ارغوان بعنوان یکی از ساختمان های متعلق به نظام مهندسی تهران نشان میدهد اهمیت مدیریت پروژه تا چه میزان است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح کرد: ۱۲۳ هزار مهندس عضو این سازمان هستند و خیلی از مدیران کشور در عضویت سازمان نظام مهندسی هستند.
وی اهمیت صدور شناسنامه فنی-ملکی ساختمان را تصریح کرد و اظهار داشت: ما تاکید زیادی بر صدور این شناسنامه داریم و آنرا هویت یک ساختمان و ملک می دانیم.
به گفته میرجعفری نتیجه حضور مهندسان ذی صلاح در ساخت و ساز، به صدور شناسنامه فنی ملکی منتج خواهد شد و امروز مشاوران املاک در هنگام معرفی ملک، داشتن شناسنامه فنی را جزو خاصیت های ملک می دانند و برای ساختمان، ارزش افزوده به وجود می آورد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اشاره کرد: مردم مطمئن باشند ساختمان ها و واحدهای مسکونی دارای شناسنامه فنی ملکی، تحت اجرای کامل مقررات ملی ساختمان بودند.
میرجعفری اظهار داشت: صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان برای ساختمان های بالای ۱۵۰۰ متر مربع الزامی است و کمتر از آن اختیاری است.
1400/02/21
10:43:57
0.0 / پنج
904
تگهای خبر: آموزش , ارز , خدمات , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان