شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛

راهكارهای جدید برای كاهش مخاطرات حیات وحش برای پروازها در مهرآباد

راهكارهای جدید برای كاهش مخاطرات حیات وحش برای پروازها در مهرآباد

به گزارش سیمان کمیته مدیریت حیات وحش با مبحث بهسازی باند ۲۹ چپ و کاهش خطرات حیات وحش در زمان استفاده از باند ۲۹ راست فرودگاه بین المللی مهرآباد تشکیل شد.


به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در این نشست که با هدف اقدامات انجام شده در زمینه کنترل مخاطرات حیات وحش تشکیل شد، نماینده دفتر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نماینده پایگاه شهید لشگری و همینطور سازنده مترسک های الکترونیکی برای دفع پرندگان حضور داشتند.
بررسی میزان اثربخشی اقدامات و تصمیمات قبلی درباره کنترل حیات وحش بخصوص برنامه زنده گیری سگ های ولگرد و انتقال به کمپ شهرداری و همینطور تأثیرات سیستم مترسک الکترونیک در دفع پرندگان از سطوح پروازی و کاهش برخورد پرندگان با پروازها، و تدابیر لازم جهت استفاده از باند ۲۹ راست، اصلی ترین محورهای این جلسه بودند.
در این نشست ضمن تاکید بر مصوبات کمیته حیات وحش، مقرر شد بعضی از اقدامات و فعالیتهای جدید هم در دستور کار بخش های مختلف فرودگاه مهرآباد و همینطور شرکت ها و نهادهای مستقر در این فرودگاه قرار گیرد.
از دیگر مصوبات این جلسه میتوان به کنترل مبادی ورودی و خروجی وحوش چهارپا به سطوح پروازی و تصمیم گیری در چینش جدید مترسک ها به منظور کاهش میزان ورود پرندگان به محدوده باند ۲۹ راست اشاره نمود.
بهسازی باند ۲۹ چپ بعنوان بزرگترین پروژه صنعت فرودگاهی ایران در سال ۱۴۰۰ بزودی در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران آغاز خواهد شد و انتقال تمامی پروازها به باند ۲۹ راست در زمان بهسازی باند ۲۹ چپ، یکی از اقدامات مهم خواهد بود و لزوم دارد برنامه هایی برای کاهش میزان خطرات حیات وحش در زمان استفاده از باند ۲۹ راست صورت گیرد.
به گزارش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، گفتنی است، خطر برخورد حیوانات و بخصوص پرندگان با هواپیماها، یکی از مخاطرات جدی در فرودگاه های جهان به حساب می آید و تمامی کشورها تلاش دارند با اتخاذ تدابیر مؤثر، ضمن حفظ حیات وحش، با انجام اقدامات کنترلی، میزان یا شدت این خطر را کنترل کنند.

1400/02/18
23:50:02
0.0 / پنج
939
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان