نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس:

منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون رغبت سرمایه گذاری در لرستان را بیشتر می كند

منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون رغبت سرمایه گذاری در لرستان را بیشتر می كند

لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون رغبت سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در لرستان بیشتر می کند.


مهرداد ویسکرمی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به فرآیند تبدیل پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی، اظهار نمود: مجلس یک طرح و یک لایحه را به شورای نگهبان فرستاده بود که در لایحه ۸ و در طرح هم حدود ۱۰۰ منطقه ویژه اقتصادی معرفی شده بود که این شورا آنها را رد کرده بود و ماه ها هم در مجمع بودند.
وی خاطرنشان کرد: در این خصوص جلسه ای با دکتر رضایی دبیر مجمع داشتیم که خوشبختانه تیمی اقتصادی را به استان اعزام کردند.
ویسکرمی افزود: با عنایت به شرایط منطقه و زیرساخت هایی همچون فرودگاه، راه آهن، آزادراه، آب، نیروگاه و... گزارش این تیم مثبت بود.
وی افزود: بعد از این گزارش دو کمیته کارشناسی در مجمع حدود یک هفته طی شد و مبحث به صحن مجمع رفت که با دفاع دکتر رضایی از بین ۱۰۸ منطقه پیشنهادی دو تا سه منطقه تصویب گردید.
ویسکرمی افزود: یکی از این مناطق، پارسیلون است که بطور قطع ظرفیت خوبی را برای لرستان فراهم و رغبت سرمایه گذاران را به این منطقه برای سرمایه گذار بیشتر می کند.
وی بیان نمود: همچون مزایای این منطقه صدور مجانی مجوز ساخت و آخر کار برای سرمایه گذاران، معافیت گمرکی برای واردات ماشین آلات خط تولید، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد و کاهش هزینه تولید برای رقابت کالا و... است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس افزود: وجود منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون به صادرات کالا کمک کرده و سرمایه گذاری مطمئنی برای لرستان به حساب می آید.
ویسکرمی اظهار نمود: از سرمایه گذاران دعوت می نماییم در این منطقه با بیشتر از ۲۰۰ هکتار مساحت و دارای زیرساخت های خوب سرمایه گذاری انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: این منطقه در مجاورت فرودگاه و آزادراه قرار دارد و یکی از نکات مثبت آن به حساب می آید.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پس از تشکیل هیات مدیره پارسیلون این اقدام یعنی منطقه ویژه شدن یک قدم ارزشمندی بود که برداشته شد.1400/02/16
18:09:21
0.0 / پنج
1005
تگهای خبر: ارز , تولید , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیمان سیمان