وزیر راه و شهرسازی:

ورود كالا از هند و پاكستان عامل منتقل شدن ویروس نیست

ورود كالا از هند و پاكستان عامل منتقل شدن ویروس نیست

وزیر راه و شهرسازی درباره ورود کالا از هند و پاکستان اظهار داشت: کالا عامل ویروس نیست و واردات کالا از این کشورها طبق پروتکلهای بهداشتی انجام می شود.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی روز گذشته سه شنبه ۷ اردیبهشت در حاشیه مراسم آغاز اجرای طرح مدیریت سرعت در جاده ها در جمع خبرنگاران، در ارتباط با ورود کالا از هند و پاکستان اظهار داشت: کالا عامل ویروس نیست و واردات کالا از این کشورها طبق پروتکلهای بهداشتی انجام می شود.
وی افزود: در ارتباط با ویروس و بیماری کرونا، ما آنچه را که ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کند، انجام می دهیم. بخصوص در مورد پروازها این مصوبات بلافاصله به نوتام (اطلاعیه هوانوردی) تبدیل نموده و نوتام را به صورت جهانی منتشر می نماییم.
اسلامی اضافه کرد: در هفته یک و یا حداکثر ۲ پرواز به هند داشتیم که بر مبنای تصمیم ستاد ملی متوقف کردیم.
این عضو کابینه دوازدهم در ارتباط با کنترل بهداشتی در پایانه های مرزی و فرودگاه ها اظهار داشت: به علت کمبود ظرفیت وزارت بهداشت، هلال احمر هم با دستور رئیس جمهور در مبادی ورود به کشور مستقر شده و با استقرار هلال احمر کنترل بهداشت مرزی تقویت شده است.
وی اضافه کرد: ما امیدوار هستیم که کنترل های بهداشتی را به دقت انجام دهند که کسی که آلوده به ویروس می باشد از راه پایانه ها وارد کشور نشود و اگر شد، کنترل شده و قرنطینه شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه ضمن اشاره به فشار اقتصادی ناشی از کرونا بر شرکتهای هواپیمایی اظهار داشت: ممنوع کردن پروازها و رعایت فاصله اجتماعی با اعمال محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر همه ایرلاین ها را با گرفتاری سنگینی مواجه کرده و این شرکت ها روزگار سختی را می گذرانند.
وی افزود: پرواز خارجی به شدت کاهش پیدا کرده است. ممنوع کردن پروازها و اعمال محدودیت پذیرش مسافر به معنای قطع و کاهش درآمد ایرلاین هاست.
اسلامی ضمن اشاره به اعتراض روز گذشته بعضی از کارکنان ایران ایر اظهار داشت: همه ایرلاین ها روزگار سختی را می گذرانند، ایران ایر هم همچنین است. از کارکنان شاغل و بازنشسته عزیز ایران ایر عذرخواهی می کنم که این شرکت نتوانسته تا روز گذشته حقوق فروردین ماه را پرداخت کند. امیدوارم با تمهیداتی که اندیشیده شده، حقوق این عزیزان امروز پرداخت گردد.

1400/02/09
12:56:31
0.0 / پنج
1054
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان