گزارش سیمان؛

اقدام عجیب یك پیمانكار مسكن مهر پردیس

اقدام عجیب یك پیمانكار مسكن مهر پردیس

سیمان: یکی از پیمانکاران مسکن مهر پردیس در اقدامی عجیب از مالکان برخی پروژه های فاز ۵ مسکن مهر پردیس، اقرارنامه در خصوص دریافت کامل واحد با تمام امکانات و تأسیسات ستاندن می کند.به گزارش سیمان به نقل از مهر، بارها از جانب مسؤلان مسکن مهر در وزارت راه و شهرسازی، زمان بسته شدن پرونده مسکن مهر، اتمام دولت دوازدهم اعلام شده است.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم بارها اعلام نموده که پرونده مسکن مهر به جز ۳۰ هزار واحدی که مشکلات قضائی و پرونده در محاکم دارند که به طور عمده تعاونی ها هستند، تا آخر دولت دوازدهم بسته خواهد شد.
این در حالی است که هم در زمان وزارت عباس آخوندی و هم محمد اسلامی، بر واگذاری پروژه های مسکن مهر به مالکان به صورت نهایی شده و همزمان با تکمیل تأسیسات روبنایی و زیربنایی تاکید شده و به دستگاههای متولی مسکن مهر شامل سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، اجرای این دستورالعمل، ابلاغ گردیده است.
تعدادی از ساکنان مسکن مهر پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر، از عدم اجرای این دستورات اطلاع داده و اعلام کردند: به نظر می آید دولت دوازدهم می خواهد در ایام پایانی عمر خود، افتخار بسته شدن پرونده مسکن مهر را به نام خود ثبت کند؛ ازاین رو، خیلی از پروژه ها بدون داشتن راه دسترسی به متقاضیان واگذار شده است.
این مالکان مسکن مهر پردیس می گویند، در روزهایی که بارندگی داریم، خانوارهای ساکن در بعضی پروژه های مسکن مهر پردیس مجبورند از میان گل و لای ترد کنند.

این خانوارها از نبود نانوایی، مدرسه برای ثبت نام دانش آموزان، فروشگاه و سوپر مارکت و… گلایه مندند. همینطور به شدت کمبود فضای سبز در پروژه های مسکن مهر احساس می شود.
به گفته برخی خانوارها، در برخی از پروژه ها هنوز آسانسور نصب نشده و چاله آسانسور بدون حصار باقی مانده است که احتمال سقوط کودکان یا سالمندان در آنها وجود دارد.
اخذ اقرارنامه از مالکان مسکن مهر در خصوص تحویل واحدهای ناقص به صورت کامل!
تعدادی از مالکان مسکن مهر پردیس می گویند یکی از شرکتهای پیمانکار مسکن مهر برگه هایی به ما داده و از ما امضا می گیرد که نسبت به نداشتن آب، برق، گاز و… هیچ اعتراضی نداشته و در هنگام تحویل واحد خود، از همه آنها برخوردار بوده ایم. همینطور در این اقرارنامه آمده که حق اعتراض در آینده را هم از خود سلب می نماییم.
این دسته از ساکنان مسکن مهر پردیس می گویند، به ما گفته شده که تنها در صورت امضای این اقرارنامه، پیمانکار می تواند مطالبات خود از شرکت عمران شهر جدید پردیس را دریافت کند.
مالکان مسکن مهر می گویند چرا باید برای ساختمانی که هنوز نه برق دارد نه آب و نه گاز، چنین اقرارنامه ای امضا کنیم؟ در این اقرارنامه آمده، مالک واحد، نسبت به پایان کار و صورت مجلس تفکیکی که هنوز صادر نشده هیچ اعتراضی ندارد.
ضمن اینکه مالک باید هزینه همه موارد مذکور شامل صورت مجلس تفکیکی، هزینه انشعابات، آخر کار، دریافت مفاصا حساب، هزینه های نظارت عالیه و… را هم پرداخت کند.منبع:

1400/02/07
19:16:07
0.0 / پنج
1151
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان