نماینده مردم تهران در مجلس:

وزارت صمت بازار مصالح ساختمانی را رها كرده است

وزارت صمت بازار مصالح ساختمانی را رها كرده است

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: متأسفانه وزارت صمت نه فقط هیچ اقدامی برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی نکرده بلکه بازار را کاملاً رها کرد تا امروز دلالان تعیین کننده قیمت باشند.به گزارش سیمان به نقل از خانه ملت؛ اقبال شاکری در ارتباط با افزایش قیمت سیمان، اظهار داشت: مسئول کنترل قیمت مصالح ساختمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده که بارها در ارتباط با این مساله در کمیسیون عمران مجلس جلسه برگزار کردیم.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از افزایش قیمت سیمان، افزود: هم اکنون تنها کسی که بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیری ندارد، وزارت صمت است در صورتیکه باید بازار را نظارت و کنترل می کرد و اجازه افزایش قیمت نمی داد.
وی با اعلان اینکه برخی سودجویان افزایش قیمت مصالح ساختمانی را بهانه ای برای افزایش قیمت مسکن می کنند، اظهار داشت: افزایش قیمت سیمان و فولاد تأثیر چندانی بر قیمت تمام شده مسکن نخواهد داشت پس این مساله از جانب سودجویان، ذی نفعان و مافیای مسکن مطرح شده و به مردم آدرس غلط می دهند از طرفی برخی مسئولان نیز کم کاری خودشان را در مدیریت بازار مسکن به حساب افزایش قیمت مصالح می زنند و به نحوی عنوان می کنند که تنها دلیل افزایش قیمت مساکن همین رشد نرخ مصالح ساختمان است.
شاکری با تاکید بر اینکه بی نظمی در وزارت صمت سبب شده، شبکه دلال و واسطه قیمت سیمان را بالا برند اضافه کرد: وزارت صمت حتی قادر نیست سامانه فروشی طراحی کند تا قیمت محصولات از درب کارخانه تا زمان تحویل به مصرف کننده شفاف باشد. در صورتیکه جوانان تحصیل کرده کشورمان به آسانی این سایت را طراحی می کردند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اعلان اینکه عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا تأثیری بر کاهش قیمت این محصولات ندارد، اظهار داشت: کمیسیون عمران بارها وزیر صمت را دعوت کرده و درباب نابسامانی بازار مصالح ساختمانی از وی توضیح خواسته است، اما تمامی برخوردها و برنامه ریزی ها در مدیریت وزیر هیچ تأثیری نداشت.

1400/02/03
13:11:02
0.0 / پنج
965
تگهای خبر: بازار , تجارت , ساختمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیمان سیمان