مقام مسئول در وزارت راه:

مردم علاقه ای به ارائه اطلاعات اموال خود ندارند

مردم علاقه ای به ارائه اطلاعات اموال خود ندارند

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: نبود شفافیت یکی از فاکتورهای مهم نوسان در بازار مسکن می باشد و متأسفانه عموماً افراد علاقه ای به ارائه اطلاعات اموال خود ندارند.به گزارش سیمان به نقل از رادیو اقتصاد، پروانه اصلانی با اشاره به راه اندازی سامانه اسکان و مسکن اظهار داشت: همچون اهداف ایجاد سامانه اسکان و مسکن ایجاد شفافیت در بازار مسکن برای افزایش هزینه احتکار مسکن می باشد.
وی اضافه کرد: حوزه مسکن از با اهمیت ترین بخش های حوزه اقتصاد کلان و خرد می باشد و نوسانات بازار اقتصاد تأثیر مستقیمی بر بازار مسکن دارد، پس سامانه املاک به تنهایی قادر به کنترل بازار مسکن نیست و بعنوان ابزاری کمک کننده به شمار می آید.
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: نبود شفافیت یکی از فاکتورهای مهم نوسان در بازار مسکن هست و متأسفانه عموماً افراد علاقه ای به ارائه اطلاعات اموال خود ندارند.
وی اضافه کرد: موضوع راه اندازی سامانه املاک و اسکان از سال ۹۴ مطرح بود و نواقصی داشت و الزام آور نبود اما با اصلاح این سامانه و حمایت های مجلس، زمینه شفافیت بازار مسکن فراهم گردیده است.
اصلانی اظهار داشت: همین طور با دستگاه های ذیربط رایزنی و همکاریهای صورت گرفته تا با تبادل اطلاعات، کارایی سامانه املاک و اسکان افزایش یابد.
وی اضافه کرد: اطلاعات سامانه املاک و اسکان می تواند به ساماندهی بازار مسکن نیز کمک زیادی کند.

1400/01/28
09:47:54
0.0 / پنج
987
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان