قابل توجه مسوولان وزارت كشاورزی

حواستان به جوجه های یك روزه هم باشد!

حواستان به جوجه های یك روزه هم باشد!

به گزارش سیمان مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار داشت: بر مبنای آمارها میزان جوجه در کشور کم نیست اما سوال اینجاست که چرا باید در این فصل قیمت جوجه یکروزه بالا باشد؟محمدعلی کمالی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سوال اینجاست که چرا باید در این فصل قیمت جوجه یکروزه بالا باشد، اظهار داشت: مرغداران جوجه یکروزه را بیشتر از ۵۶۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان خریداری می کنند و قیمت مصوب ۴۲۰۰ تومان رعایت نمی گردد.

وی افزود: بر مبنای آمارهای اعلام شده جوجه کم نیست و از آغاز ماه تا امروز حدود ۷۷ میلیون قطعه جوجه ساخته شده است.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: انتظار می رود معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و انجمن جوجه یکروزه به موضوغ افزایش قیمت جوجه یکروزه ورود و آنرا کنترل کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که از چه زمانی قیمت جوجه افزایش پیدا کرده است و آیا این افزایش قیمت امکان دارد در قیمت مرغ هم اثرگذار باشد یا خیر؟ اظهار داشت: حدود یک ماه است که تولیدکنندگان جوجه را بیشتر از قیمت مصوب خریداری می کنند و امیدواریم که این افزایش قیمت بر قیمت مرغ اثری نگذارد. البته عامل اصلی موثر در قیمت مرغ، نهاده است که هم اکنون برای ۵۰ روز پرورش نهاده تأمین شده است. اما نباید از این مورد هم غافل شد که قیمت جوجه ۱۲ تا ۱۳ درصد بر قیمت تمام شده مرغ اثرگذار می باشد.

وی با اشاره به اینکه هزینه های تولیدی بر مبنای جوجه ۴۲۰۰ تومانی حساب شده نه جوجه ۶۰۰۰ تومانی، اظهار داشت: از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کردیم که توجه بیشتری به این مورد داشته باشد.

منبع:

1400/01/23
19:41:27
0.0 / پنج
984
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان