پهلوگیری كشتی های گازسوز در بنادر ژاپن مجانی شد

پهلوگیری كشتی های گازسوز در بنادر ژاپن مجانی شد

به گزارش سیمان بنادر یوکوهاما، کاوازاکی و توکیو در ژاپن در جهت پشتیبانی از کاهش آلودگی ها، تعرفه و هزینه ورود برای کشتی های با سوخت LNG و هیدروژن را حذف می کنند.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، در جهت کوشش برای قرار دادن ژاپن بعنوان پیشرو در نسل بعدی شناورهای سازگار با محیط زیست و تحقق اهداف این کشور برای انتشار آلاینده های کمتر، بنادر توکیو برنامه ای برای تشویق کشتی هایی که از سوخت های جایگزین استفاده می نمایند، در نظر گرفته است.
از آوریل ۲۰۲۱ و برای پنج سال آینده، هزینه ورودی بندر برای همه کشتی هایی که از گاز طبیعی مایع (LNG) بعنوان سوخت استفاده می نمایند و همینطور کشتی های دارای موتور دوگانه سوز که با سوخت کم گوگرد کار می کنند، در بنادر توکیو مجانی خواهد بود.
برای تثبیت بیشتر موقعیت منطقه بعنوان یک هاب LNG، این طرح همینطور شامل معافیت هزینه برای کشتی های حامل سوخت LNG هم خواهد بود.
مشوق های در نظر گرفته شده در بنادر یوکوهاما، کاوازاکی و توکیو عرضه می شود. از میان انواع شناورهایی که انتظار می رود از این برنامه منحصر به فرد استفاده کنند، شناورهای جدید حمل اتومبیل با سوخت LNG هستند.
در حال حاضر کشتی های بزرگ تر از ۷۰۰ تن ملزم به پرداخت هزینه ورود به بندر بوده در حالیکه کشتی های کوچک تر از هزینه ها معاف هستند؛ این طرح می تواند کمک شایانی برای کشتی های بزرگ تر باشد.
همچنین با تمرکز بر روی نسل بعدی سوخت های دریایی، مقامات ژاپنی اعلام نمودند که برنامه معافیت هزینه ها شامل سوخت هیدروژن که هنوز در حال توسعه است هم می شود. این طرح شامل کشتی هایی است که از سلول های سوختی هیدروژن استفاده می کنند؛ معافیت هزینه برای کشتی های دارای سوخت هیدروژن هم به مدت پنج سال ادامه خواهد داشت.

1400/01/19
11:36:28
0.0 / پنج
1169
تگهای خبر: عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان