سازمان راهداری اعلام كرد؛

رشد ۹۳ درصدی ترددهای جاده ای در نوروز

رشد ۹۳ درصدی ترددهای جاده ای در نوروز

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: تردد بین استانی وسایل نقلیه در جاده های کشور از ۲۰ اسفند ۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۳ درصد افزایش داشته است.به گزارش سیمان به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، طبق تحلیل های انجام شده در مرکز مدیریت راه های کشور وضعیت تردد و تغییرات الگوی سفر از ۲۰ اسفند ۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ حاکی از افزایش ۹۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ و کاهش ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ داشته است.
همچنین بر مبنای آمارهای به دست آمده، تردد بین استانی روز ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰ یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۴۴۹ وسیله نقلیه بوده است که ۱۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته را نشان داده است.
این گزارش حاکی می باشد بر مبنای اطلاعات پلاک های ثبت شده در دوربین های پلاک خوان از آغاز طرح ۲۰ اسفند تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ تقریباً ۱۰ میلیون و ۲۴ هزار پلاک خودرو با ترکیب مبدأ استانی در محورهای برون شهری رؤیت شده است که از این پلاک ها حدود ۹ میلیون و ۳۴۱ هزار پلاک در ارتباط با وسایل نقلیه شخصی بوده است.
همچنین طبق گزارش دریافتی از سامانه های ترددشمار محورهای دارای بیشترین تردد در بازه زمانی فوق الذکر، محورهای استان البرز شامل آزادراه های کرج - تهران، قزوین- کرج، استان تهران شامل آزادراه قم- تهران، آزادراه ساوه- تهران، محورهای پاکدشت- تهران و بومهن- جاجرود بوده است.
علاوه بر این بیشترین افزایش مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه در همین بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان های گیلان (۲۳۳ درصد)، کهگیلویه و بویراحمد (۱۹۲ درصد) و مازندران (۱۸۹ درصد) بوده است.
شایان ذکر است مجموع شکایات ثبت شده از ابتدا تا آخر طرح مذکور، ۱۳۷۱ مورد بوده است.

1400/01/16
20:11:32
0.0 / پنج
969
تگهای خبر: حمل و نقل , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیمان سیمان