تمدید قراردادهای اجاره تا ۳ ماه پس از اعلام رسمی اختتام كرونا

تمدید قراردادهای اجاره تا ۳ ماه پس از اعلام رسمی اختتام كرونا

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قراردادهای اجاره در سال 1400 و تا سه ماه بعد از اعلام رسمی اختتام کرونا همچنان بطور الزامی تمدید خواهد شد و مالکان نمی توانند مستاجران خودرا جواب کنند.


به گزارش سیمان به نقل از صدا و سیما، محمود محمودزاده درباره چگونگی اجرای مصوبه تمدید الزامی قراردادهای اجاره که در سال ۹۹ به سبب شیوع ویروس کرونا مصوب شد، اضافه کرد: مصوبه ستاد مبارزه با کرونا درباره تمدید قراردادهای اجاره تا سه ماه بعد از اتمام کرونا اعلام شده است، بدین سبب امسال هم این مصوبه اجرائی می شود.

وی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ و تا سه ماه پس از اعلام اختتام رسمی کرونا در کشور، این مصوبه ملاک عمل خواهد بود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: هر فردی که اجاره نامه اش تمام شده باشد با درصدی که اعلام خواهد شد مجدد اجاره نامه خودرا تمدید خواهدنمود و نیازی به اسباب کشی وجود ندارد. وی افزود: امسال هم مالکان نمی توانند مستأجران خودرا جواب کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پرداخت وام اجاره در سال قبل نیز اظهار داشت: مصوبه تعیین سقف اجاره بها و پرداخت وام ودیعه در سال قبل تا حدودی توانست بازار اجاره را تعدیل کند.

به گفته محمودزاده، پارینه ۹۲۰ هزار نفر متقاضی دریافت وام ودیعه ثبت نام و ۳۳۵ هزار نفر مدارک خودرا تکمیل کردند و به نظام بانکی عرضه شدند و در نهایت ۲۲۰ هزار نفر تسهیلات وام ودیعه را دریافت نمودند.

وی اضافه کرد: چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن در سال قبل پرداخت شد، اما رقمی که دولت در نظر گرفته بود فراتر بود. خیلی از مستأجران شرایط عمومی دریافت وام را نداشتند و نتوانستند مدارک خودرا تکمیل کنند.

بر اساس این گزارش، ستاد ملی کرونا به سبب مشکلاتی که برای تعدادی از مستأجران و فاقدان مسکن در وضعیت کرونا به سبب محدودیت ها و خلل در کسب درآمدها پیش آمد، این امکان را فراهم نمود تا متقاضیان مستأجر در شهرهای بزرگ، متوسط و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تامین مسکن موردنیاز خود اقدام نمایند.

رقم ودیعه مسکن برای مستأجران تهران ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلان شهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است. متقاضیان باید بعد از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند. سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.

1400/01/16
11:24:25
0.0 / پنج
1015
تگهای خبر: اجاره , ارز , بازار , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان