توضیح رئیس سازمان استاندارد درباره ذرت های آلوده انبارهای بندر امام

توضیح رئیس سازمان استاندارد درباره ذرت های آلوده انبارهای بندر امام

سیمان: خوزستان رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درباب تعیین تکلیف ذرت های آلوده موجود در انبارهای بندر امام خمینی(ره) توضیحاتی ارائه نمود.غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از ادارات و آزمایشگاه های اداره کل استاندارد خوزستان در جمع خبرنگاران با اشاره به نام گذاری امسال بعنوان تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها توسط مقام معظم رهبری اظهار نمود: سازمان ملی استاندارد یکی از سازمان های مهم در تولید است که می تواند پشتیبانی بسیار مهمی در برندسازی و تسهیل شرایط صادرات داشته باشد.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ممکنست در ابتدا مقررات و تصمیماتی که سازمان استاندارد برای کیفیت یک کالا اتخاذ می کند برای تولید کننده ملاحظاتی به همراه داشته باشد اما وجود این قوانین و مقررات، صادرات و فروش را تسهیل می کند و زمینه را برای تولید بیشتر نیز مهیا می کند.

شریعتی عنوان کرد: در سازمان ملی استاندارد در حال تدوین و ایجاد ستاد تسهیل هستیم تا بتوانیم به کیفیت، ایمنی و سلامت کمک نماییم و بروکراسی های اداری را به حداقل برسانیم.

وی با اعلان اینکه یکی از برنامه های سازمان ملی استاندارد، سفرهای استانی است، اضافه کرد: خوزستان یکی از استان های مهم در تولید و صادرات و واردات است و بدین جهت امروز در خوزستان حضور داشتیم تا از نزدیک در جریان شرایط و مشکلات قرار بگیریم و تصمیمات مناسبی در مرکز اتخاذ نماییم. اداره کل استاندارد خوزستان یکی از ادارات با حجم کاری بسیار بالا در سطح کشور است و بار زیادی بر دوش آنها است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: حدود سه هفته پیش، ۲۶۰ هزار تن ذرت در انبارها وجود داشت که به سبب بروکراسی های مختلف وارد بازار نشده بود. دراین زمینه، ستاد تسهیل سازمان ملی استاندارد بررسی ها و آزمایش هایی انجام داد و بعد از آن اجازه واردات به ذرت ها داده شد که حالا خوراک طیور برای مرغداری ها و سایر تولیدکنندگان فراهم گشته است.

وی اضافه کرد: در حوزه های مختلف تلاش ما بر این است تا مانع زدایی شود و مقررات زیاد و موازی کاری ها به حداقل برسد. برای کالایی که وارد می شود سازمان غذا و دارو، دامپزشکی و استاندارد همگی یک تست انجام می دهند که موازی کاری است و مانع است که حتما باید با هم ادغام شوند. قانون، متولی را سازمان ملی استاندارد معرفی کرده است و سایر بخش ها باید از این کار صرف نظر کنند یا باید در یک راستا فعالیت و تقسیم کار نماییم.

شریعتی با اشاره به مساله وجود ذرت های آلوده در انبارهای بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: بخش عمده ای از این ذرت ها که حدود ۷۰ هزار تن است از کشور خارج شده است و الان نیز مقرر است حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تن دیگر بیرون رود. مجوز خروج از کشور این محصول صادر گردیده است و هم اکنون بحث صادرات این محصولات مطرح است و ما نیز به دنبال مرجوع کردن این ذرت ها هستیم.

وی اضافه کرد: اگر کشور نیاز داشته باشد که برمبنای مجوز ستاد ملی کرونا از این ذرت ها برای الکل سازی استفاده گردد نیز پیگیری خواهیم کرد. حالا کمتر از نصف این ذرت ها باقی مانده است و تلاش خواهیم کرد که این باقی مانده را نیز بطور کامل از کشور خارج نماییم.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: نظارت بر واردات کالای اساسی بصورت ویژه در حال انجام می باشد و آزمایشگاه های همکار در ورودی های کشور مستقر هستند و تست و بررسی می کنند تا کالای اساسی که دارای استاندارد الزامی است، بدون مجوز سازمان ملی استاندارد وارد کشور نشود.

منبع:

1400/01/15
11:28:42
0.0 / پنج
929
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان