اخطار به واحدهای صنفی متخلف در زمینه كرونا

اخطار به واحدهای صنفی متخلف در زمینه كرونا

سیمان: بر مبنای نامه وزارت بهداشت و هم کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا، اتاق اصناف ایران ابلاغیه ای در مورد رعایت جدی پروتکلهای بهداشتی و اخطار به واحدهای صنفی و مردم صادر و اعلام نمود که واحدهای صنفی متخلفی که در رعایت پروتکلهای بهداشتی کوتاهی داشته باشند مشمول جریمه های سنگین و هم پلمب خواهند شد.


نظر به گزارشات واصله از طرف بازرسان اتحادیه ها و اتاق های اصناف سراسر کشور و نیز بازرسان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، سفرهای نوروزی منجر به کاهش سطح رعایت پروتکلهای بهداشتی در بعضی مراکز تهیه، تولید و طبخ مواد غذایی و خوراکی (مانند رستوران ها، فست فودها، کبابی ها و کافی شاپ ها) در اقصی نقاط کشور و به خصوص شهرهای مسافرپذیر شده است و در صورت ادامه سیر نزولی رعایت پروتکلهای بهداشتی، تغییر رنگ این شهرها به نارنجی و قرمز قابل پیش بینی است.
رعایت تهویه هوای تنفسی و گردش هوا در اماکن صنفی، فاصله بین میزها و صندلی ها و رعایت سقف تعداد مشتریان در رستوران ها و سالن های غذا خوری و فست فودها به ازای هر چهار متر مربع یک مشتری در هر سالن و نیز رعایت محدودیت تعداد مشتریان در هر سالن متناسب با وضعیت شهرها از ضروریات است.
بدیهی است در وضعیت نارنجی و قرمز شهرها، علاوه بر افزایش آمار مرگ و و میر و اثرات سوء اجتماعی، به سبب آخرین ابلاغیه طرح «مدیریت هوشمند محدودیت های متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید-۱۹ در شهرهای کشور» که در پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مورخ ۲۰ دی ۹۹به تصویب رسید، در شهرهای با وضعیت قرمز تنها مشاغل ضروری امکان فعالیت داشته واکثریت کسب و کارهای صنفی تعطیل خواهند شد. ضمنا مراکز تهیه، تولید و طبخ مواد غذایی و خوراکی نیز در شهرهای قرمز فقط به صورت بیرون بر فعال خواهند بود.
همین طور واحدهای صنفی متخلفی که در رعایت پروتکلهای بهداشتی کوتاهی داشته باشند مشمول جریمه های سنگین و نیز پلمب خواهند شد.
بدین سبب از تمامی هم وطنان گرامی، مسافران، مشتریان، کارفرمایان و شاغلین در واحدهای صنفی فعال در مراکز تهیه، تولید و طبخ مواد غذایی و خوراکی و نیز سایر مشاغل انتظار می رود با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی مانع از ایجاد موج جدید انتشار ویروس کرونا، افزایش آمار قربانیان و نیز زیان فعالان اقتصادی باشند.
مشارکت عمومی و افزایش سطح مسولیت پذیری اجتماعی در افزایش بیش از ۹۵ درصدی رعایت پروتکلهای بهداشتی، با اهمیت ترین عامل حفظ همزمان سلامت و معیشت احاد جامعه خواهد بود.
گفتنی است که به دنبال سفرهای نوروزی باردیگر تعداد شهرهای نارجی و قرمز درحال افزایش است.
منبع:

1400/01/06
13:27:00
0.0 / پنج
826
تگهای خبر: ارز , ایران , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان