معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

اجبار ثبت املاك سرپرست خانوار از ۱۹ فروردین

اجبار ثبت املاك سرپرست خانوار از ۱۹ فروردین

به گزارش سیمان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، از اجبار ثبت املاک تحت تملک سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان، از ۱۹ فروردین اطلاع داد.


به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده اظهار داشت: در جهت اجرای «ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم» مصوب ۵ آذر ۹۹ مجلس شورای اسلامی لزوم دارد همه مالکان و سرپرستان خانوار، املاک تحت تملک و محل اقامت خانوار خویش را از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ با رفتن به سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی http: //amlak.mrud.ir ثبت کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه اضافه کرد: مهلت قانونی تعین شده برای انجام خوداظهاری از زمان شروع، ۲ ماه است.
وی خاطرنشان کرد: در ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم آمده است: واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیشتر از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره۷ ماده ۱۶۹مکرر این قانون) بعنوان «واحد خالی» شناسایی می شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره به شرح زیر خواهند شد.
محمودزاده اظهار داشت: سال دوم، معادل یک دوم مالیات متعلقه؛ سال سوم، معادل مالیات متعلقه و سال چهارم به بعد، معادل یک و نیم (۱.۵) برابر مالیات متعلقه خواهد بود.
وی عنوان کرد: به باعث بند ۱۲ ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم مصوب ۳۱ تیرماه سال ۱۳۹۴، ماده (۵۴ مکرر) به قانون الحاق شد.

1400/01/03
13:11:35
0.0 / پنج
1042
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان