نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز مطرح كرد

افزایش هزینه یك جهیزیه ۱۵ میلیونی به ۲۰۰ میلیون تومان

افزایش هزینه یك جهیزیه ۱۵ میلیونی به ۲۰۰ میلیون تومان

خوزستان نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اظهار داشت: ۴۶ سال است که در بازار فعالیت می کنم و تابحال هیچگاه بازار را به این بدی ندیده بودم؛ برای سال آینده هم امیدوار به بهبود شرایط بازار نیستم و با این وضعیت با افزایش قیمت در کالاهای خانگی مواجه می شویم.محمدرضا جهانی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به وضعیت بازار لوازم خانگی در آستانه عید نوروز اظهار نمود: کل بازار در رکود قرار دارد و هیچ فرد بازاری از درآمد خود رضایت ندارد؛ ثبات در بازار وجود ندارد و تعداد معاملات هم بسیار اندک هستند.

وی اظهار داشت: در خوزستان ما با عناوین مختلف خسارت می دهیم؛ بعضی از اصناف خریدهایی سنگین برای جبران ضرر و زیان های به وجود آمده، کرده اند که این خریدها در آستانه شب عید با تعطیلات کرونایی، صدمه های بسیار جدی به آنها وارد کرده است.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز ضمن اشاره به کاهش لوازم خانگی خارجی در بازار اظهار داشت: اجناس بدون ضمانت یا در اصطلاح قاچاق، نوسان قیمت بسیار بالایی دارند و قیمت آنها با نرخ دلار تغییر می کند اما متاسفانه قیمت کالاهای تولید داخلی هم حتی در زمان کاهش نرخ دلار افزایش یافت.

جهانی اضافه کرد: شرکتهای تولیدکننده لوازم خانگی به تعهدات خود در برابر ما به خوبی عمل نمی کنند و کالاها را به صورت قطره چکانی و یا به شرط خریدن دیگر کالاها به ما تحویل می دهند.

وی ضمن اشاره به نارضایتی فروشندگان لوازم خانگی از فشارهای مالیاتی بر آنها در این شرایط بازار اظهار داشت: امسال با اعمال تعطیلات گوناگونی برای اصناف روبه رو بوده ایم اما سازمان امور مالیاتی علیرغم تعطیلی های اعمال شده برای اصناف، با ما همکاری نمی کند و مالیات ها را با نرخ تورم از ما دریافت می کنند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز خاطرنشان کرد: عمده مشکلات ما با شرکتهای تولیدکننده لوازم خانگی و نمایندگی هایشان، سازمان امور مالیاتی و اعمال تعطیلات برای اصناف است.

جهانی اضافه کرد: ۴۶ سال است که در بازار فعالیت می کنم و تابحال هیچگاه بازار را به این بدی ندیده بودم؛ برای سال آینده هم امیدوار به بهبود شرایط بازار نیستم و با این وضعیت با افزایش قیمت در کالاهای خانگی مواجه می شویم.

وی ضمن اشاره به هزینه یک سری جهیزیه منزل اظهار داشت: پنج سال پیش هزینه جهیزیه منزل به صورت متوسط ۱۵ میلیون تومان بود اما همان جهیزیه با قیمت های کنونی حداقل به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.
1399/12/25
13:47:35
0.0 / پنج
857
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان