گزارش مهر؛

اتمام مسكن مهر استان تهران ادعایی كه حقیقت ندارد

اتمام مسكن مهر استان تهران ادعایی كه حقیقت ندارد

سیمان: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در حالی خبر از اتمام پروژه مسکن مهر در این استان داد که واحدهای تحویل نشده فراوانی در تهران وجود دارد.خبرگزاری مهر – گروه استان ها: بنا بر اعلام سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی «طرح مسکن مهر در ابتدا در قالب بند د تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۸۶ شروع شد و سپس برمبنای قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن، به صورت پیوسته در دستور کار قرار گرفت.»
این طرح که هدف از آن تهیه مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه بود، در حقیقت شامل اجاره طولانی مدت زمین جهت راه اندازی مسکن می باشد، که در دولت دهم از ۲۰ هزار واحد در سال به ۵/۱ میلیون واحد در سال افزایش یافت و در نهایت با پیشرفت ۷۰ درصدی در سال ۹۲ تحویل دولت یازدهم شد، اما از آنجایی که عباس آخوندی، وزیر وقت راه و شهرسازی اعتقادی به این طرح نداشت و از افتخارات خود عدم افتتاح حتی یک واحد مسکن مهر می دانست، پیشرفت ۳۰ درصد باقی مانده این پروژه با مشکلاتی مواجه گردید.
در حالی که تنها چند ماه تا آخر عمر هشت ساله دولت باقی مانده است، خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اختتام پروژه مسکن مهر در این اداره کل آگاهی داده و گفته است: تا حالا ۱۱۱ هزار واحد در طرح مسکن مهر تولید شده است.
این اظهار نظر مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در حالی صورت می گیرد، که بررسی های خبرنگار مهر نشان می دهد، برخی از پروژه های مسکن مهر در استان تهران هنوز تکمیل و تحویل نشده و همین طور برخی از خانه هایی که تحت عنوان پروژه های مسکن مهر تحویل شده اند، ضعف های عمده ای در بخش زیرساخت ها دارند.
هشت ماه است کلید به ما دادند اما پنجره واحدها حتی شیشه ندارد / ‏هنوز‬ مستاجرم و ماهی دو میلیون کرایه می دهم
یکی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما بلوک ۱۱۵ فاز هشت مسکن مهر پردیس هستیم، هشت ماه است، کلید را به ما تحویل داده اند، اما به آنها التماس کردیم، که حداقل شیشه های واحدها را بیندازید و نقصها ابتدایی را برطرف کنید، شیشه ها را بیاندازید، تا وسایل منزلم را به این واحد بیاورم.
وی اضافه کرد: کلید را تیرماه به ما تحویل دادند، اما هنوز امکان قرار دادن وسایل در واحدها نیست، امروز نیز از هشت بامداد گفتند و ما به اینجا آمدیم، که نقصها واحدها را به ایشان اعلام نماییم، اما تا حالا کسی اینجا نیامده است، پنج ماه پیش مدیرعامل شرکت پیمانکار وعده داد، تا ضعف واحد ما را برطرف کند، تا بتوانیم، از آن استفاده نمائیم.
این متقاضی مسکن مهر پردیس اظهار داشت: اینکه می گویند، واحدها معارض ندارد و همه راضی هستند، حقیقت ندارد، من مستأجر هستم، ماهی ۲ میلیون تومان اجاره می دهم، این واحدها حتی شرایط این را ندارد، که وسایلم را در آن ریخته و به منزل مادر، خواهر و یا برادرم بروم.
پیامک های بدون عمل برای تحویل واحد مسکونی به مالکان
یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هیچکدام از هشت واحد ساختمان ۱۱۶ بلوار یک قابل سکونت نیست، هیچکدام هم ساکن نیستیم، چونکه هم نقصها فنی در داخل واحدها و هم نقصها فنی در مشاعات دارد، مانند نداشتن آسانسور، ناقص بودن کف سازی و دیوارچینی، انباری ها، درب ورودی، نداشتن آیفون، نبود ناودان و ایزوگام روی پشت بام و…زمانی که روی پشت بام راه می رویم، گویی روی جاده خاکی راه می رویم.
وی اظهار داشت: نرده ها ناامن بوده و توسط یک میلگرد هشت به پله ها گیر داده شده، نقصها برق، آب و… در این واحدها فراوان است، بعد پیامک می زند، که بیایید، واحد را تحویل بگیرید، می آییم، برای تحویل واحد می بینیم، این همه نقصها دارد و می گویند، بروید و یک ماه دیگر بیایید، باز می آییم و می گویند، ۲۰ روز دیگر بیا، باردیگر که می آییم، می بینیم، سر سوزنی کار نکردند و فقط پیامک می فرستند و بعد هم ادعا می کنند، که واحدها معارض ندارد.
این شهروند افزود: از سال ۹۰ تا حالا همچنین مردم را اسیر کرده اند.
واحدهای مانده مسکن مهر پردیس به تدریج تا شهریور ۱۴۰۰ تحویل داده می شوند
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تأیید عدم تکمیل برخی از واحدهای مسکن مهر در این شهر جدید اضافه کرد: مسکن مهر پردیس آخرین پروژه مسکن مهر بود، که به سبب کثرت تقاضای سکونت در پردیس شروع شد، که از این ۸۲ هزار واحد تا آخر سال ۹۷ جمعاً ۳۰ هزار واحد کامل شده بود، اما در حدود دو سال اخیر حدود ۴۰ هزار واحد تکمیل شده که ۳۰ هزار واحد افتتاح و ۱۰ هزار واحد دیگر تا آخر اسفندماه تکمیل می شود و بدین ترتیب جمع واحدهای افتتاح شده ما به ۷۰ هزار واحد می رسد و مابقی را نیز تلاش داریم، تا آخر دولت تکمیل نماییم.
مهدی هدایت اضافه کرد: این واحدها نیز از اوایل سال آینده تا شهریور ۱۴۰۰ به تدریج تحویل متقاضیان می شود، عملکرد دو سال قبل پردیس دو برابر اقدامات سنوات گذشته است و امیدواریم، بتوانیم این واحدها را در کنار فضاهایی مانند مسجد، مدرسه، پارک؛ فضاهای درمانی و ورزشی تکمیل کرده و تحویل مالکان صبور شهر جدید پردیس دهیم.
وی پروسه تحویل واحد را فرآیندی سخت توصیف کرد و اظهار داشت: اولاً می بایست، یک سری رفع نقص ها در واحدها اتفاق افتد و پیمانکار وظیفه دارد.
به نظر می رسد، مسئولین بجای شعارهای بدون عمل که سبب کاهش اعتماد عمومی می شود، با طرح ریزی مناسب و ایجاد تمهیدات مورد نیاز در جهت اجرای تعهدات و وعده های خود بکوشند، تا مردمی که سال ها چشم انتظار دریافت واحدهای مسکونی خود بوده اند، راضی و خرسند شوند.
منبع:

1399/12/25
01:47:51
0.0 / پنج
978
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیمان سیمان