حجم كالاهای رسوبی در بنادر كشور به 7 و سه دهم میلیون تن رسید

حجم كالاهای رسوبی در بنادر كشور به 7 و سه دهم میلیون تن رسید

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، وضعیت ۱۱ ماهه رسوب انواع کالاها در بنادر کشور را تشریح و میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور را اعلام نمود.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، روانبخش بهزادیان درباره آخرین وضعیت رسوب کالاهای اساسی در بنادر کشور، عنوان کرد: هم اکنون میزان رسوب کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل ۳، ۸ میلیون تن است که بیشترین میزان رسوب این کالاها شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن نباتی بوده و در ارتباط با بندر امام (ره) است.

وی افزود: میزان رسوب انواع کالا شامل کالاهای اساسی و غیراساسی در بنادر ایران طی ۱۱ ماه گذشته معادل ۷، ۳ میلیون تن و میزان رسوب کالاهای کانتینری برابر ۸۲ هزار و ۳۴۰ TEU بوده است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه شرایط تحریم و انتشار ویروس کرونا مشکلاتی را در زمینه فعالیتهای بندری بوجود آورده است، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی با پیشبینی مشکلات احتمالی و برنامه ریزی و توزیع منابع و تجهیزات توانسته مدیریت قابل قبولی را در زمینه واردات و توزیع کالای اساسی مدنظر قرار دهد.

بهزادیان در ارتباط با آمار تخلیه و بارگیری بنادر کشور طی ۱۱ ماهه ۹۹، خاطرنشان کرد: بر مبنای آمار موجود، کل میزان آمار عملکرد کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور بالغ بر ۱۵۵، ۴ میلیون تن بوده است.

وی ادامه داد: در بخش کالای نفتی هم میزان تناژ عملکرد ۱۱ ماهه بالغ بر ۷۵ میلیون تن بوده است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به اینکه در بخش کالاهای غیرنفتی در مدت یاد شده تناژ عملکرد بالغ بر ۸۰، ۴ میلیون تن بوده است، اظهار داشت: علت اصلی کاهش آمار عملکرد در حوزه تخلیه و بارگیری در بنادر، شیوع کرونا و تحریم است.


منبع:

1399/12/21
00:47:25
0.0 / پنج
982
تگهای خبر: ایران , تحریم , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان