شروع عرضه میوه های تنظیم بازار

شروع عرضه میوه های تنظیم بازار

به گزارش سیمان وزیر صمت با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نیست، اظهار داشت: عرضه میوه، روغن و کالاهای نوروزی از امروز شروع شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی بعد از جلسه ای مشترک با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار نمود: پول های سرگردان دلال ها متاثر از سایر بازارهای موازی همچون بورس، سکه، زمین و... هر دفعه وارد یک بازارمی شود، اما وزرات صمت با هدف کاهش قیمت تمام شده، تا حد ممکن حذف دلال ها را در دستور کار قرار داده است.
وی ادامه داد: عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در میادین تره بار و مکان هایی که وزرات صمت و شهرداری مشخص می کنند، با همین رویکرد حذف واسطه گری، در دستور کار قرار گرفته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه رشد تولید در کشور رونق گرفته است، اضافه کرد: ۸.۵ میلیون تن کالا از گمرکات ترخیص شده و در اختیار بازار و تولید کنندگان قرار گرفت که منجر به روان شدن صادرات و واردات در کشور شد و ارزهای صادرکنندگان الان به آسانی مبادله می شود. امروز با وجود تحریم و بیماری کرونا در کشور، میزان موجودی کالاها، مواد اولیه، وارادات کالاهای ضروری و کالاهای صادراتی بالا رفته است.
ایشان سپس علت برخی گرانی ها را مولفه های اقتصادی عنوان نمود و اضافه کرد: نمی توان بسیاری از آنها را در رسانه مطرح نمود، اما آنچه مشخص است نوسان نرخ ارز را نمی توان نادیده گرفت.
تعیین تعرفه ابزار قانونی وزارت صمت در جلوگیری از قاچاق
بنابر اعلام شاتا، وزیر صمت درباره لزوم جلوگیری از قاچاق کالاهای داخلی به خارج از کشور اظهار داشت: ابزار قانونی وزارت صمت بعنوان یک عضو ستاد مبارزه با قاچاق، تعیین تعرفه است.
رزم حسینی درباب لزوم توقف صادرات برخی محصولات کشاورزی مورد نیاز بازار داخل هم اضافه کرد: صادرات و واردات محصولات کشاورزی از وظایف وزرات جهاد کشاوری است و این وزراتخانه موظف است بر طبق سیاستگذاری تامین غذای کشور، نامه نگاری کند و برای محصولات کشاورزی درخواست توقف صادرات یا واردات بدهد و وزرات صنعت نمی تواند مستقل اقدام نماید.
منبع:

1399/12/19
14:56:51
0.0 / پنج
978
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان