وزیر صمت خبرداد؛

كاهش قیمت كالاهای اساسی در ایام پایانی سال

كاهش قیمت كالاهای اساسی در ایام پایانی سال

اردبیل وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ما منکر تورم و گرانی در بازار نیستیم ولی تمام تلاش ما بر این است تا وفور و فراوانی کالا را در جامعه شاهد باشیم.


علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه 17 اسفندماه در دیدار با امام جمعه اردبیل اظهار نمود: توزیع کالاهای پرمصرف مردم در روزهای پایانی سال شروع شده و همچنان در ایام باقیمانده این روند تشدید خواهد شد.
وی با اشاره به تامین و ترخیص کالاهای اساسی در ایام گذشته از بنادر کشور اشاره کرد: ما با وجود تحریم های ظالمانه استکبار و شیوع بیماری کرونا هیچ کمبود کالایی را در بازار شاهد نیستیم بلکه مردم به آسانی می توانند کالاهای مورد نیاز خودرا تامین کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به رشد صنعتی کشور در 29 رشته شامل تولید و صادرات اشاره نمود و اظهار داشت: در 11 ماه امسال رشد و جهش در همه این رشته ها نشان میدهد که عمده تولیدکنندگان به فکر صادرات محصولات خود بوده و الان صادرات محصولاتی نظیر پتروشیمی و سیمان به 15 کشور همسایه در حال انجام می باشد.
رزم حسینی اشاره کرد: با وجود تحریم های آمریکا و شیوع منحوس کرونا در کشور با رهنمودهای مقام معظم رهبری، پایمردی مدیران و حضور مردم در صحنه اهتمام شد تا از این برهه حساس عبور نماییم و فشار حداکثری به صورتی خنثی شود.
وی افزود: در صورتیکه در خیلی از کشورها کرونا میلیاردها دلار به بخش اقتصاد و روابط صادرات بین المللی ضربه زد اما در کشور ما این نابسامانی در حداقل فرصت مهار شده و سیاست وزارت صمت عرضه فراوان کالا به بازار و جلوگیری از هرگونه نابسامانی در این عرصه بوده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: وزارت صمت همچنان با حساسیت موضوع صادرات و تولید محصولات صنعتی و معدنی را در همه بخش ها دنبال می کند بطوریکه ما امسال 28 درصد رشد تولید را در صنعت خودرو، 60 درصد در تولید لوازم خانگی خصوصاً لباسشویی و یخچال و همین طور رشد دو برابری را در تولید محصولات نساجی و قطعه سازی شاهد بودیم.
رزم حسینی بیان کرد: هم اکنون بیشتر واحدهای تولیدی و صنعتی کشور دو تا سه شیفته فعالیت می نمایند و ما در تامین نیاز بازار در بخش شوینده های بهداشتی هیچ مشکلی نداریم.
وی در مورد تولید پوشاک و محصولات مختلف دراین زمینه اظهار نمود: به رغم تنگنای به وجود آمده بر اثر قاچاق در سالهای اخیر امسال تلاش شد تا با همکاری نیروی انتظامی جلوی قاچاق پوشاک گفته شده و الان عمده تولیدات کشور وارد بازار داخلی می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تولید 80 میلیون تن سیمان و 87 میلیون تن پتروشیمی در کشور را تصریح کرد و بیان کرد: در مجموع رشد صنعتی ایران در 11 ماه امسال 7 درصد است که امیدواریم در سال آینده همین روند ادامه یابد.
رزم حسینی مبارزه با رانت خواری را از سیاست های وزار صمت اعلام و اظهار نمود: ما در سالجاری موفق شدیم با یک مدیریت مناسب بساط مجوزفروشی ها را برای همیشه برچینیم و به صورتی مدیریت درستی را در بخش تولید و صادرات انجام دهیم.
وی افزایش کیفیت تولید محصولات را بعنوان یک اولویت اساسی وزارت صمت تصریح کرد و اشاره کرد: در بخش تولید فولاد 13 درصد، آلومینیوم 57 درصد و فلزات رنگی نیز تا 48 درصد رشد و جهش در کشور اتفاق افتاده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت میزان صادرا 11 ماه امسال را 28 میلیارد دلار اعلام نمود و اظهار داشت: پیش بینی می نماییم تا آخر امسال میزان صادرات کشور به 30 میلیارد دلار برسد و در مجموع تجارت خارجی ما با 60 میلیارد دلار بسته خواهد شد.
رزم حسینی استان اردبیل را استانی با ظرفیت خوب در بخش صنعت و تولید و حضور کارآفرینان متعهد اعلام و اشاره کرد: ما آمادگی پشتیبانی از سرمایه گذاران بخش خصوصی و همین طور ورود امیدرو و ایدرو را در توسعه صنعتی استان داریم و تلاش می نماییم همچنان توسعه صنعت و معدن در این استان مورد حمایت قرار گیرد.
1399/12/18
10:39:12
0.0 / پنج
924
تگهای خبر: ارز , ایران , بازار , بخش خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان