وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تولید ۵۰ هزار واحد مسكونی ارزانقیمت

تولید ۵۰ هزار واحد مسكونی ارزانقیمت

به گزارش سیمان تفاهمنامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانکهای عامل در چارچوب تولید مسکن ارزانقیمت و طرح اقدام ملی مسکن به امضا رسید.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تفاهمنامه راه اندازی ۵۰ هزار واحد مسکونی برای دهک های یک تا ۳ درآمدی بامداد امروز بین وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانکهای عامل در جهت طرح اقدام ملی مسکن و در چارچوب توسعه مسکن ارزانقیمت به امضا رسید.
بر اساس این تفاهمنامه مقرر شده است تا به ۵۰ هزار نفری که جزو دهک های کم درآمدی جامعه هستند (دهک های یک تا ۳) ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعلق بگیرد که در اجرای این طرح، خانوارهای کم درآمد تازه ازدواج کرده و سرپرست خانوارهایی که دارای ۳ فرزند و بیشتر هستند در اولویت هستند. بر مبنای اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام ها و مشارکت در این طرح هستند از جانب معاونت مسکن و ساختمان به بانک اعلام و معرفی خواهند شد. مدت زمان اجرای این تفاهمنامه ۳ سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۵ سال تعیین شده است.
محمد اسلامی در این مراسم، اظهار داشت: امضای تفاهمنامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانکهای عامل در چارچوب تولید مسکن ارزانقیمت در جهت طرح اقدام ملی مسکن به منظور گسترش خیر و نیکی در کشور بر پایه قرض الحسنه و با هدف خانه دار کردن اقشار کم درآمدی پایه گذاری شده است.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه تفاهمنامه امروز جامعه محور بوده و زمینه را برای توسعه نیکوکاری در کشور فراهم می آورد، اضافه کرد: این تفاهمنامه که برای ۵۰ هزار واحد به امضا رسیده یکی از بی نظیرترین اقدامات پس از انقلاب اسلامی است که جامعه محور بوده و سرمایه اجتماعی را مدنظر قرار می دهد، شامل زوج های جوان و خانوارهای کم درآمدی است که با این کار به دنبال آن هستیم تا باقیات و صالحاتی از خود بر جای بگذاریم.
عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: در جریان این تفاهمنامه همکاری، جریان ساخت وساز، کیفیت منابع و پشتیبانی تأمین زمین توأمان صورت خواهد گرفت و تولید مسکن ارزانقیمت به جریان می افتد.
اسلامی ضمن اشاره به اینکه تابحال خیرین مسکن ساز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای عظیمی در حوزه مسکن ارزانقیمت برای دهک های کم درآمدی انجام دادند، توضیح داد: تفاوت تفاهمنامه ای که امروز به امضا رسیده با دیگر طرح های تولید مسکن ارزانقیمت در این است که در این طرح مشارکت مردم هم در سازندگی، توسعه و تولید مسکن برای جامعه هدف در چارچوب تأمین سرمایه قرض الحسنه با سقف ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات و با بازپرداخت ۶۰ ماهه فراهم گشته است.


منبع:

1399/12/12
21:00:49
0.0 / پنج
937
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان