عرضه خارج از شبكه عامل نابسامانی بازار مرغ

عرضه خارج از شبكه عامل نابسامانی بازار مرغ

به گزارش سیمان رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد که عرضه های خارج از شبکه در توزیع مرغ باید به سرعت مسدود شود.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، عباس تابش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: پرونده های مختلفی در مورد عرضه مرغ به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی ادامه داد: اگر بتوانیم ورودی مرغ به کشتارگاه ها، خروجی مرغ زنده و خروجی گوشت مرغ از کشتارگاه ها را در سامانه ثبت نماییم و ورودی مرغ به مراکز عرضه هم ثبت گردد این مشکلات حل خواهد شد.
به قول رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مقرر شده از هفته آینده تأمین نیاز ۱۰۰۰ تنی گوشت مرغ تهران با زیرساختی که مهیا شده، وزارت جهاد کشاورزی در اولویت خود قرار دهد. در چند روز گذشته هم تا ۷۰۰ تن روزانه در استان تهران تأمین گوشت مرغ انجام شده است.
از اوایل آذر با وجود تعیین نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی برای هر کیلو مرغ، قیمت این محصول در سطح خرده فروشی ها به بیشتر از ۳۰ هزار تومان رسید که بعدا با عرضه مرغ تنظیم بازاری کنترل شد. البته به تازگی باردیگر قیمت این محصول شدت گرفت و به حدود ۳۰ هزار تومان رسید. همینطور مرغداران درخواست افزایش قیمت را از ستاد تنظیم بازار مطرح نمودند که با آن موافقت نشد و تصمیم گیری در این رابطه به پس از ماه رمضان موکول شد.
همینطور با وجود اینکه بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار باید قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بسته بندی شناسنامه دار دارای زنجیره سرد حداکثر ۳۱ هزارتومان باشد، از میانه آذر این محصول گران تر از نرخ مصوب عرضه شده و اول دیماه قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی ها به ۴۰ هزارتومان رسید و این وضعیت همچنان ادامه دارد.
منبع:

1399/12/08
12:29:25
0.0 / پنج
957
تگهای خبر: بازار , تولید , عرضه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان